Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

Echo Darłowa

Podsumowanie sezonu KK KROSS Ziemia Darłowska.

W sobotę 16 grudnia 2006 roku na Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie odbyło się uroczyste podsumowanie sezonu 2006 przez klub kolarski KROSS Ziemia Darłowska, który obchodził 25-lecie działalności. Gospodarzem spotkania był prezes darłowskiego klubu Eugeniusz Adamów, a gościem honorowym był znakomity kolarz a obecnie dyrektor wyścigu Tour de Pologne Czesław Lang.
Swoją obecnością uroczystość zaszczycili Czesław Lang dawny znakomity kolarz a obecnie dyrektor wyścigu Tour de Polotne, Magdalena Dolecka przedstawicielka firmy KROSS, największego w Europie producenta rowerów będącej tytularnym sponsorem klubu, a także przedstawiciele sponsorów klubu: miasta Darłowa, firm HN Service, Nowatex, Kenda. Na uroczystość przybyli także przedstawiciele władz państwowych poseł Jan Łączny w imieniu Wicepremiera Andrzeja Leppera, poseł Czesław Hoc reprezentujący Przemysława Gosiewskiego. Obecni byli również członkowie władz lokalnych i samorządowych ze starostą powiatu Sławno i jednocześnie Wiceprezesem Klubu Andrzejem Lewandowskim i Burmistrzem miasta Darłowa Arkadiuszem Klimowiczem. Ponadto w uroczystości uczestniczyły osoby pomagające klubowi i jego sympatycy.
Uroczystość zbiegła się z obchodami 25-lecia klubu kolarskiego KROSS Ziemia Darłowska oraz 15-lecia kolarstwa kobiet w Darłowie. Spotkanie poprowadził prezes Klubu KROSS Eugeniusz Adamów, który przedstawił ważniejsze wydarzenia, które zapisały się w historii klubu. Prezes darłowskiego klubu nagrodził zawodniczki, które w minionym sezonie zdobyły 24 medale Mistrzostw Polski. Tradycyjnie już dekoracji dokonali sponsorzy klubu. W podziękowaniu za swoją pracę i zaangażowanie na rzecz zespołu prezes Eugeniusz Adamów otrzymał od Zarządu Klubu pamiątkowy 25 medal Mistrzostw Polski. W ten symboliczny sposób liczba medali zdobytych przez zawodniczki i prezesa klubu KROSS Ziemia Darłowska na 25-lecie Klubu Kolarskiego KROSS wyniosła 25 krążków.
Zawodniczki trenujące pod okiem Marcina Adamowa i Artura Szarycza osiągają znakomite wyniki na szosie jak i na torze. W sezonie 2006 Darłowianki brały udział w imprezach najwyższej rangi  Mistrzostwach Europy i Świata. Trzy medale Mistrzostw Polski zdobyła Magdalena Zamolska. Reprezentantka Polski na Mistrzostwa Europy i Świata, w kategorii orliczek (do 23 lat) zdobyła złoty medal w jeździe indywidualnej na czas oraz brąz w wyścigu ze startu wspólnego. W wyścigu na czas elity do swojego dorobku dołożyła srebrny krążek. Znakomity sezon ma za sobą Angelika Kulisch, która w pierwszym roku startów w kategorii juniorek zdobyła pięć medali Mistrzostw Polski w tym cztery złote. Młoda zawodniczka podczas Mistrzostw Polski juniorów wygrała wyścig ze startu wspólnego, jazdę indywidualną na czas a także wyścig parami i w drużynie. Piąty brązowy medal zdobyła na torze zajmując trzecie miejsce w wyścigu punktowym. Dwa złote medale zdobyła Żaneta Komoś, która wraz z koleżankami z zespołu wygrała jazdę parami i wyścig drużynowy podczas Mistrzostw Polski w Grudziądzu.
Zawodniczki KROSS-u udanie startowały na torze, gdzie w kategorii orliczek brązowy medal w wyścigu na 3000 metrów wywalczyła Agnieszka Kendysz, a kolejne dwa krążki - srebrny także na 3000 metrów oraz brązowy w wyścigu punktowym zdobyła Marta Kozakiewicz. Udany sezon torowy ma za sobą kolejna z reprezentantek kraju juniorka Marta Janowiak, która wywalczyła dla swojego klubu pięć medali Mistrzostw Polski. W kategorii juniorek na swoim koncie zapisała srebrny medal w wyścigu na 500 metrów oraz brązowe krążki w sprincie, scratchu i keirinie, do swoich sukcesów dołożyła brązowy medal w kategorii orliczek w sprincie, była także uczestnikiem złotej drużyny podczas Mistrzostw Polski w jeździe drużynowej na szosie. Kolejne dwa medale na torze srebro w wyścigu na 200 metrów oraz brąz na 500 metrów a także złoty medal w wyścigu drużynowym na szosie zdobyła Dominika Mączka.
Nie mniejszymi sukcesami mogą pochwalić się juniorki młodsze. Trzy srebrne medale na torze na 2000 metrów, 500 metrów i w sprincie oraz złoty krążek na szosie w wyścigu drużynowym zdobyła Kornelia Mączka. Brązowy medal w wyścigu na 2000 metrów (tor) oraz dwa złote medale w wyścigu parami i drużynowym zdobyła Aleksandra Maciąg. Złoty medal w drużynie zdobyły także Agnieszka Sawosz i Emilia Szlak, pierwsza z nich stawała na najwyższym stopniu podium także w drużynie. Te sukcesy przyniosły zespołowi KROSS Ziemia Darłowska tytuł klubowego Mistrza Polski w kolarstwie kobiet. Ponadto juniorka Angelika Kulisch oraz juniorka młodsza Aleksandra Maciąg wygrały w swoich kategoriach klasyfikację generalną Pucharu Polski.
Podczas uroczystości odznaczeniami za zasługi dla kolarstwa polskiego udekorowano osiem osób, wśród których byli Honorowy Prezes klubu Andrzej Wielocha, Wiceprezes i Startosta Powiatu Sławno Andrzej Lewandowski, Burmistrz Miasta Darłowo Arkadiusz Klimowicz, członek Zarządu klubu Zdzisław Piątkowski, bioterapeuta klubowy Zdzisław Łukowiec, sponsorzy klubu Piotr Miśkiewicz z firmy Nowatex, Krzysztof Nowak z firmy HN Service i przedstawiciel portalu SportoweFakty.pl Paweł Krygier.
Specjalne Złote Honorowe Odznaki LZS odebrali trenerzy Marcin Adamów, Artur Szarycz oraz zawodniczki - medalistki Mistrzostw Polski.
Uroczystość przebiegała w bardzo miłej atmosferze, gratulacjom, nagrodom i życzeniom nie było końca.
W kolejnych sezonach życzymy zawodniczkom, aby często stawały na podium imprez mistrzowskich, a dzięki udanym występom sprawiały wiele radości swoim kibicom.