Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

Echo Darłowa

Kolarskie święto w Darłowie

Trzy dni 8 – 10 czerwca br. w upałach odbywały się w Darłowie międzynarodowe kolarskie zawody dziewcząt i kobiet. Przybyła na nie cała szosowa czołówka  Polski, Litwy i Białorusi w liczbie ponad stu zawodniczek. Pierwszego dnia zawodów odbył się wyścig VIP -ów na 2400 metrów oraz nocne kryterium dla zawodniczek. Po dwóch rundach dla VIP –ów po osiedlu Królowej Jadwigi na metę w rynku  przybyli kolejno: Piotr Miśkiewicz, Jarosław Kirschenstein, Mariusz Trefon, Eugeniusz Adamów i Tomasz Mielczarek. W nocnym kryterium ulicznym na dystansie 14,4 km młodziczek trzy pierwsze miejsca zajęły Litwinki: Palaimaite Zivile, Sonata Lucickijyteb, Bruzaite Silivija z Klubu Utenos – Panavezio DSK Fortuna. Darłowianka Oktawia Parkitna była piąta. Na tym samym dystansie w nocnym kryterium ulicznym młodziczek i juniorek młodszych pierwsze trzy miejsca zajęły: Palaimaite Zivile – Litwa, Paulina Menzińska – Olimpijczyk Morąg i Sonata Lucickijyteb – Litwa. W nocnym kryterium ulicznym na dystansie 30 km najlepsze z pośród juniorek oraz elity były: Alena Amialysik  z Mińska (Białoruś), Karolina Gryko – Emdek Bydgoszcz  i Angelika Kulisch – Kross Ziemia Darłowska.

Drugiego dnia odbyła się jazda indywidualna na czas w ramach III serii Pucharu Polski Kobiet. Młodziczki jechały na dystansie 5,5 km. Zwyciężyła Palaimaite Zivile z Litwy przed Katarzyną Dębową – z Koźmianki  Koźminek i Sonatą Lucickijyteb – z Litwy. Bardzo dobrze spisała się w jeździe indywidualnej na czas na dystansie 10 km Agnieszka Sawosz z Darłowa, która zajęła II miejsce. Wyprzedziła ją jedynie Lidia Stefańska z UKS Jarocin. Trzecie miejsce zajęła Agata Stokłosa z Górnika Wałbrzych. W jeździe indywidualnej na czas juniorek zwyciężyła Alena Amialysik z Mińska. Na mecie wyprzedziła Małgorzatę Wojtyrę z Bogo Szczecin i Angelikę Kulisch z Kross Ziemia Darłowska. Na tym samym dystansie w kategorii open najlepszą była Bogumiła Matusiak z zawodowej grupy UCI Primus. Druga była Alena Amialyusik z Mińska, która wyprzedziła Aleksandrę Wnuczek z Kross Ziemia Darłowska.

Trzeciego dnia w ramach III serii Pucharu Polski Kobiet ze startu wspólnego młodziczki startowały na dystansie 35,2 km. Trasa biegała z Darłowa przez  Drozdowo – Naćmierz do  Darłowa. Pierwsze trzy miejsca zajęły: Sonata Lucickijyteb i Palaimaite Zivile obie z Litwy oraz Alicja Komoś – Sztorm Ziemia Darłowska. Juniorki młodsze ścigały  się na dystansie 55,4 km. Zwyciężyła Natalia Rutkowska z Art – Print Olsztyn przed Karoliną Karosiewicz z Gosso Lek – Strychów i Agnieszką Sawosz z Darłowa. Juniorki  rywalizowały na dystansie 95,8 km. Na finiszu najlepsza była  Alena Amialyusik z Białorusi.  Drugie i trzecie miejsca zajęły Paulina Cywińska z Ekobudu Grudziądz i Małgorzata Wojtyra z Elektrobudu – Bogo Szczecin. W konkurencji open na dystansie 95,8 km zwyciężyła Bogumiła Matusiak z czasem 2:38:15. Druga była Anna Harkowska obie z grupy zawodowej UCI Primus. Trzecie miejsce zajęła Aksanita Papko z Grodna (Białoruś).

Równocześnie odbywały się Mistrzostwa Polski LZS. W jeździe indywidualnej na czas juniorek młodszych na dystansie 10 km najlepsze były: 1 - Agnieszka Sawosz – Darłowo, 2- Agata Stokłosa – Wałbrzych, 3 – Karolina Garczyńska - Stryków. Juniorki rywalizowały na dystansie 15 km. Mistrzynią Polski LZS została Angelika Kulisch – Darłowo.  Pierwszą wicemistrzynią została Monika Adamska z Kórnika, a drugą Dominika Mączka z Darłowa. W wyścigu ze startu wspólnego juniorek młodszych na dystansie 55,4 km mistrzostwo LZS zdobyła Natalia Rutkowska z Olsztyna. Wyprzedziła ona Karolinę Karosiewicz – Stryków i Agnieszkę Sawosz z Darłowa. Mistrzynią Polski zrzeszenia LZS ze startu wspólnego na dystansie 95,8 km została juniorka Paulina Cywińska z Grudziądza. Wicemistrzyniami została Katarzyna Pawłowska – KLUKS Szperek i Dominika Mączka – Darłowo. Fundatorem nagród byli: starosta sławieński  Andrzej Lewandowski, burmistrz Darłowa Arkadiusz Klimowicz i firma Kross. Dobrze współpracowały  w zabezpieczeniu wyścigów: służby medyczne, Policja, Straż Graniczna, Straż Miejska, Straż Pożarna, OSiK, DOK. Organizatorami wyścigów byli Klub Kolarski Kross Ziemia Darłowska i Urząd Miejski.  Darłowskie kolarki podczas trzydniowych międzynarodowych zawodów były bardzo aktywne i zdobyły dwa  pierwsze, raz drugie i  8 razy trzecie miejsca.