Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

Auta Retro

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

Echo Darłowa

Pamiątkowe medale z wizerunkiem głowy króla Eryka i XV wiecznego kościoła Św. Jerzego

XVI - Bieg Eryka po plaży

W tegorocznym XVI Ogólnopolskim Biegu Eryka wystartowało 101 zawodników i zawodniczek z Polski i Ukrainy. Start i meta znajdowały się na plaży wschodniej obok hotelu „Apollo”. Trasa licząca ponad 12 km przebiegała początkowo ulicami: Zawiszy Czarnego, J. Conrada, Słowiańską i wałem przeciwpowodziowym aż do przekopu z jeziorem Kopań. Następnie zawodnicy musieli biec linią brzegową po plaży na dystansie ponad 6 km. Tegoroczny XVI Bieg odbywał się w upale. Zlani potem zawodnicy niekiedy ostatkiem sił dobiegali boso do mety. Dwójce z nich udzielono pomocy medycznej. Łagodził skutki upału łagodny wiatr. Duża ilość plażowiczów dodatkowo utrudniały życie biegaczom.
W poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężyli:
16 -19 lat – Adam Jóźwik (KS Olszewski Sławsko)  i Anna Łacwik (GKS Olsza Olszyna)
20 – 29 lat – Siergiej Oksyniuk (Łuck - Ukraina i Maria Majronsz –(AMT –NTT – System)
30 – 39 lat –Jan Białk (AMD - Warszawa) i Lucyna Kuklińska - Nurkowska (Słupsk)
40 – 49 lat – Jerzy Kulczyk - (Głaz Tychowo) i
50 – 59 lat – Henryk Chudy (KS Olszewski - Sławsko)
60 lat i starsi – Henryk Czerniak (Dorzykowo)
W klasyfikacji generalnej zwyciężył Jan Białk z dobrym czasem 41 minut 50 sekund. Drugi był Piotr Drwal z Ustki z czasem 42 minut i 16 sek.  Trzecie miejsce zajął Siergiej Oksyniuk z Ukrainy z czasem 42 minuty i 57 sek.
Najszybciej wśród kobiet trasę pokonała. Maria Majronsz (AMD – NTT – System) z czasem 56 minut i 16 sek. i zajęła 27 miejsce w klasyfikacji generalnej. Drugą była Lucyna Kuklińska - Nurkowska (Słupsk) – z czasem 58 minut i 14 sek. Najlepszy zawodnik z Darłowa Dariusz Bajor zajął 34 miejsce w klasyfikacji generalnej i 5 w swej grupie wiekowej. Zwycięzcy wśród kobiet i mężczyzn otrzymali laptopy. Biegacze za drugie miejsca otrzymali telewizory, a za trzecie aparaty cyfrowe.  Ponadto pierwsi trzej zawodnicy i zawodniczki w klasyfikacji generalnej otrzymali okolicznościowe statuetki oraz medale złote srebrne i brązowe. Wszyscy uczestnicy Biegu Eryka otrzymali pamiątkowe medale z wizerunkiem głowy króla Eryka i XV wiecznego kościoła Św. Jerzego.

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 7/2008

StartZwycięzca biegu w klasyfikacji generalnej - Jan BiałkNajlepsza w swej grupie wiekowej do lat 19 Anna Łacwik