Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

Auta Retro

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

Echo Darłowa

od lewej: kierownik ekipy Waldemar Mital i zawodnicy Katarzyna Majkowska,  Tomasz Grabowski i Marcin Głębocki.

II Międzynarodowy Turniej Kyokushin Karate Budokai - Choszczno 06.12.2008 r.

W dniu 6 grudnia 2008 r. w Choszcznie odbyła się II Międzynarodowy Turniej Kyokushin Budokai dla dzieci i młodzieży z udziałem 89 zawodników z Niemiec, Szwecji i Polski. W tym prestiżowym turnieju uczestniczyła ekipa Ashihara Karate z Darłowa i Słupska w składzie: kierownik ekipy Waldemar Mital, trener Dariusz Winiarski i zawodnicy: Katarzyna Majkowska, Marcin Głębocki i Tomasz Grabowski.

Zawody stały na dobrym poziomie sportowym, a walki były wyrównane i zacięte.

Znakomity start, przygotowanie i formę zaprezentowała cała dwójka zawodników z Klubu Ashihara Karate i Ju Jitsu z Darłowa.

W eliminacjach Marcin Głębocki pokonał zawodnika z Mińska Mazowieckiego przez ippon. W walce pół finałowej stoczył zacięty pojedynek z zawodnikiem Kyokushin Budokai z Rostoku, który również wygrał przez ippon. W walce finałowej Marcin Głębocki uległ jedynie Kamilowi Pasik z Mińska Mazowieckiego zdobywają w kategorii kadet chłopców - 40 kg srebrny medal.

Katarzyna Majkowska w kategorii młodzik dziewcząt + 40 kg w pół finale pokonała przez ippon zawodniczkę z Jastrowia.

W walce finałowej stoczyła zacięty pojedynek z Giesen Mandie z Kyokushin Budokai z Berlina. Walka zakończyła się remisem. W dogrywce mimo wyrównanej walki Katarzyna Majkowska nie zdołała pokonać znakomitej Niemki i zajęła ostatecznie 2 miejsce.

Zawodnik Słupskiego Klubu Ashihara Karate, Tomasz Grabowski startował w mocno obsadzonej kategorii juniorów + 70 kg i mimo dobrego występu nie przeszedł eliminacji.

Był to kolejny udany start zawodników Ashihara Karate z Darłowa w tym roku pod kierunkiem trenera Dariusza Winiarskiego.

Głównym sponsorem wyjazdu na turniej była Spółka GPT z Koszalina, która od wielu lat współpracuje z Darłowskim Klubem Ashihara Karate i Ju Jitsu.

W chwili obecnej zawodnicy Ashihara Karate przygotowują się do kolejnych zawodów, którym będzie VIII Puchar Pomorza Ashihara Karate w Słupsk.