Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 9750264, w maju 9736, dziś 807; on-line: 270

Echo Darłowa

Kolejna eskapada dzieci na basen w Darłówku

Oczko w głowie...

Od stycznia 2009 r. Miejska Świetlica Środowiskowa, która jest prawdziwym oczkiem w głowie władz miasta przeszła pod struktury Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Jak mówi kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej - Waldemar Wieczorek - była to konsekwencja krajowego trendu, aby tego typu placówki umieszczać w zadaniach ogólnie pojętej pomocy społecznej. Dla mojej jednostki, przejęcie miejskiej świetlicy środowiskowej ma w pewnych obszarach wymiar wzajemnego uzupełniania. Na przykład pojazd, który służy do przewozu chorych dzieci do szkół w Koszalinie i Podgórkach jest wykorzystany w okresie ferii do przewozu dzieci ze świetlicy na   zajęcia w Aquaparku w Darłówku”.

Z kolei kierownik świetlicy Arkadiusz Płóciennik z uzasadnioną satysfakcją  z bogatej oferty feryjnych atrakcji wybiera w porozumieniu ze swoimi trzydzieściorga podopiecznymi zajęcia, które najlepiej lubią. Oprócz nauki pływania prowadzone są rozgrywki w tenisa stołowego i mistrzostwa w grach zręcznościowych. Korzystają także z bogatej palety propozycji przedstawionej przez dyrektora Darłowskiego Domu Kultury Arkadiusza Sipa i dyrektora OSiR-u Waldemara Śmigielskiego. Dzięki DOK - owi dzieciaki były na przedstawieniu teatru dziecięcego z Krakowa na spektaklu „Pan Twardowski”. Ponadto dzieci z udziałem przewodników odkrywały tajemnice Darłowa. Dom Kultury ma dla dzieci z Miejskiej Świetlicy Środowiskowej szeroko otwarte drzwi na organizowane przez siebie dopołudniowe projekcje filmów, a także przygotowuje ognisko, które odbędzie się na zakończenie ferii. Nie muszę dodawać, że okrasą ferii będzie wspólna dyskoteka. Dla bardziej wrażliwych dzieci jest prowadzony konkurs literacki i plastyczny.

Nagabywany 8-letni Adrian za najważniejszą atrakcje ferii uznał… brak zajęć w szkole. Teraz czekam nas konkurs robienia masek karnawałowych. Mam pomysł na maskę Spaidermena. Mam także satysfakcję z wyniku meczu, w którym bez problemu pokonałem jednego z kolegów kontynuował Adrian. Póki, co ze wszech miar usprawiedliwione jest stwierdzenie zawarte w tytule, że na dzieci uczestniczące w zajęciach władze samorządowe chuchają i dmuchają jak na własne.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 1/2009

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl