Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 9750196, w maju 9674, dziś 745; on-line: 202

Echo Darłowa

Raport z działalności Straży Miejskiej w Darłowie

Siedem tysięcy osiemset i dwa razy - dokładnie tyle czynności służbowych i interwencji zanotowali w minionym roku darłowscy strażnicy. Najwięcej z nich bo 47 % dotyczyło kontroli miejsc handlowych i spraw sanitarno – porządkowych. Ujawniono 2477 wykroczeń. W tej liczbie najczęściej bo w 1159 przypadkach niewłaściwie parkowano oraz nie przestrzegano zasad bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym, wyjaśnia Henryk Siewierski, komendant SM w Darłowie. Drugi rodzaj wykroczeń to niszczenie mienia komunalnego. W tych sprawach interweniowaliśmy 629 razy dodaje Robert Lupke strażnik SM. Nagminnym przejawem łamania prawa miejscowego jest wypuszczanie w godzinach rannych psów przez ich właścicieli. Pozostawione opieki psy zanieczyszczają tereny komunalne i dość często wpadają pod samochody. W roku ubiegłym raport podkreśla wzrost interwencji w tych sprawach. Duży nacisk kładziemy szczególnie w okresie letnim na kontrolę placówek, prowadzących handel alkoholem. Zależy nam aby nie sprzedawano alkoholu nieletnim. Takie kontrole przeprowadzamy z przedstawicielami Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

W 2008 r. czasie wspólnych patroli z policją było ponad 81, wylegitymowano i pouczono kilkaset osób oraz prowadzono wspólne akcje przeciwko kłusownikom. Straż Miejska w Darłowie nie zaniedbuje też działań profilaktycznych i prewencyjnych. Organizują spotkania informacyjne, pogadanki, konkursy i pokazy w szkołach.

W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze Straży Miejskiej w Darłowie:

  • nałożyli 922 mandaty karne,
  • pouczyli 1554 osoby,
  • interweniowali 1152 razy w sprawach nieporozumień sąsiedzkich i rodzinnych oraz samowoli budowlanych naruszenia przepisów sanitarno porządkowych,
  • zabezpieczyli 267 konwojów pieniężnych
  • ściągnęli 34 siatki kłusownicze
  • skierowali 1 wniosek o ukaranie do Sądu Grodzkiego,
  • wyłapali 34 psy,
  • zatrzymali i odwieźli 15 nietrzeźwych osób,
  • zabezpieczyli 92 imprezy kulturalno - oświatowe, sportowe i uroczystości oraz czuwali nad bezpieczeństwem jej uczestników.        

Zabezpieczali także miejsca zdarzeń i wypadków do czasu przybycia policji. Podczas pełnionych służb strażnicy miejscy przekazywali odpowiednim instytucjom zauważone podczas patroli poważniejsze usterki techniczne i nieprawidłowości takie jak np.: braki w oświetleniu, dziury w jezdniach, ubytki w chodnikach, złamania drzew, niedrożności w kanalizacji, zniszczone znaki drogowe i ławki itp.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 1/2009

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl