Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 9750165, w maju 9674, dziś 745; on-line: 171

Echo Darłowa

Budują łodzie i jachty z laminatu

Dwa lata temu w Darłowie powstała firma „Darmariner”, która zajęła się budową łodzi motorowych oraz motorowo - wiosłowych z laminatów. Zakład produkcyjny, o łącznej powierzchni 6.000 m2, usytuowany jest w nowoczesnej hali w porcie wewnętrznym w Darłowie bezpośrednio przy własnym nabrzeżu, dzięki czemu można przetestować łódź lub jacht w kanale portowym na rzece Wieprzy oraz na otwartym morzu. Obecnie stocznia produkuje dwa typy łodzi: Darmariner 370 oraz Darmariner 530 w różnych wersjach wyposażenia. W najbliższym czasie oferta jak nas informuje właściciel stoczni Przemysław Jędryka zostanie poszerzona o łodzie 6, 7 i 9 metrowe. Każda łódź wyprodukowana przez Darmarine posiada certyfikat: CE i Polskiego Rejestru Statków.

Darmariner 370 zwany też (Fishmaster 370) jest niezatapialną łodzią motorowo-wiosłową przystosowaną do pływania po rzekach, akwenach zamkniętych oraz akwenach otwartych w strefie przybrzeżnej (do 2 mil morskich). Doskonale nadaje się również do spędzania wolnego czasu na wodzie. Może być także wykorzystywana jako łódź patrolowo-ratownicza.

Dane techniczne: długość - 3,70 m, szerokość - 1,60 m, wysokość burty - 0,72 m, masa własna - 115 kg, dopuszczalna ilość osób - 4 osoby + bagaże, dopuszczalna ładowność - 330 kg, maksymalna moc silnika – 10 KM. Według opinii wędkarzy łódź jest bardzo starannie wykonana, charakteryzuje się wyjątkową stabilnością i jest idealna do spiningowania. Wysoka jakość i dbałość o szczegóły to niewątpliwe atuty budowanych łodzi. Producent oferuje możliwość zakupu dodatkowego wyposażenia np. przyczepa podłodziowa, silnik elektryczny lub spalinowy, echosonda, GPS, tapicerowane siedziska itp.

Darmariner 530 – jest łodzią motorowo - kabinową, zaprojektowaną i stworzoną na bazie opinii, doświadczeń i wymagań wędkarzy morskich. Łódź zaprojektowano i wykonano w oparciu o najlepsze wzory europejskie. Łódź posiada mocna konstrukcję i jest starannie wykonana z najlepszych laminatów. Wszystkie elementy takielunku wykonane są ze stali nierdzewnej. Jak zapewnia nas producent ten motorowy, kabinowy jacht ma bardzo dobre właściwości nautyczne, jest niezwykle wygodny i posiada estetyczne oraz funkcjonalne wnętrze i nowoczesną linię. Pomimo niewielkich rozmiarów, jacht charakteryzuje przede wszystkim przestronny pokład główny z wygodnym siedziskiem na rufie i możliwością zamontowania dodatkowego siedziska a także kabina, w której mogą przebywać swobodnie cztery osoby. Każda wyprodukowana łódź może w szczegółach uwzględniać indywidualne wymagania klienta. Jest ona przystosowana do zamontowania silnika zaburtowego, który jest dobierany również na życzenie klienta. Darmariner 530 przeznaczony jest do pływania po jeziorach i morskich wodach przybrzeżnych, jest idealny na wyprawy wędkarskie, rejsy rekreacyjne i do uprawiania sportów wodnych. Dla osób ceniących zwrotność i szybkość jednostki, charakteryzującej się bardzo dobrą stabilnością, jest idealnym rozwiązaniem. Dane techniczne: długość =- 5,23 m, szerokość- 2,1 m, wysokość burty- 0,68 m, wysokość w kabinie- 1,2 m, masa własna – 550 kg, dopuszczalna liczba osób 5 + bagaże, maksymalne zanurzenie -0,35 m, maksymalna moc silnika – 100 KM, zbiornik paliwa – 90 litrów.

Oprócz produkcji firma oferuje również serwisowanie łodzi i silników, a po sezonie zaprasza do korzystania z usług konserwacji, czyszczenia oraz zimowania łodzi.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 1/2009

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl