Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 10588379, w wrześniu 33916, dziś 1179; on-line: 119

Echo Darłowa

Do Redakcji: Szkoła Dyrektorem Stoi ...

Z przykrością i rozczarowaniem przeczytałam artykuł „Licea w szrankach” (Głos Koszaliński z dn. 12-14.04 2003 r.), z którego dowiedziałam się, że darłowskie liceum jest nieobecne w rankingu.
W latach 1997- 2001 (do 1 września) pełniłam funkcję dyrektora Zespołu Szkół im. Stefana Żeromskiego w Darłowie  szkoły, w skład, której wchodziło Liceum Ogólnokształcące. Kierownictwo objęłam 1 stycznia 1997 roku, a już w marcu ukazał się ranking liceów z byłego województwa koszalińskiego. Pamiętam, że podczas konferencji dyrektorów liceów w Koszalinie z zazdrością obserwowałam kolegów, którzy z dumą wskazywali wysokie miejsce swoich szkół w tabeli.
„Moje” liceum znajdowało się wówczas na niechlubnej przedostatniej pozycji. Byłam zażenowana i obiecałam sobie, że to się musi zmienić.
Solidną pracą, zachęcaniem nauczycieli do pracy nad sobą, namawianiem uczniów do „inwestowania” w siebie, spotkaniami z rodzicami, kształtowaniem ambicji dążyłam do podniesienia poziomu pracy liceum. Ogromnym wysiłkiem wszystkich tj. grona pedagogicznego, uczniów, rodziców, całego środowiska szkolnego i swoim doprowadziliśmy, że w rankingu szkół Liceum Ogólnokształcące w Darłowie znalazło się na 7-ym miejscu wśród liceów regionu koszalińskiego (tabela: „Głos Koszaliński” z dnia 29.04.2000r), a rok później 9-te miejsce. Dalsze miejsce wynikało z mniejszej ilości punktów przyznawanych za prowadzenie zajęć pozalekcyjnych, których ilość wówczas została zmniejszona z powodów niezależnych od szkoły.
Zarząd Miasta podjął decyzję o nie finansowaniu zajęć pozalekcyjnych. Faktem jednak jest, że darłowskie liceum znalazło się w pierwszej dziesiątce „ogólniaków” regionu koszalińskiego.
Również przeprowadzane wizytacje w roku 1998 i 2002 wykazały dobre wyniki pracy szkoły. W wyniku mierzenia jakości pracy szkoły przeprowadzonej w dniach 10-25 maja 2001 przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie okazało się, że na 192 pkt. możliwych do zdobycia, szkoła uzyskała 175, co stanowi 91,1 % ogółu punktów. Opublikowany raport znajduje się w szkole i w Urzędzie Miasta w Darłowie.
Zadaje sobie pytanie: jak to się stało, że dobra szkoła zajmująca w ostatnich latach miejsca w pierwszej dziesiątce liceów regionu koszalińskiego jest nieobecna w rankingu. Jest to zły sygnał dla uczniów gimnazjów i ich rodziców.
Dlaczego o tym piszę? Przepracowałam w tej szkole 38 lat, czyli prawie całe dorosłe życie. Byłam dumna z tego, że wielu absolwentów liceum zostało studentami wyższych uczelni państwowych, np. w roku 2001  100% absolwentów jednej z klas dostało się na renomowane uczelnie w Warszawie, Poznaniu, Toruniu i dziś osiągają dobre wyniki studiów.
1 września 2001 roku odeszłam na emeryturę, jednak losy Liceum Ogólnokształcącego i uczniów tej szkoły nie są i chyba nigdy nie będą mi obojętne.
Na zakończenie pragnę poinformować, że dane do rankingu brane są zawsze za rok poprzedni, a obecny dyrektor szkoły dr Wiesław Lesner pełni swoje obowiązki od 1 września 2002 roku i w żaden sposób nie mógł mieć wpływu na wyniki pracy szkoły w roku 2001 - 2002. Sadzę, że potrafi przywrócić szkole należne miejsce w tabeli rankingowej i wysoką ocenę nadzoru pedagogicznego, czego serdecznie życzę.
 

Józefa Stańczak
Darłowo, ED 5/2003

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl