Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

Echo Darłowa

Kobieca Kolarska czołówka w Darłowie

W miniony weekend w Darłowie ścigała się czołówka polskich kolarek. W sobotę 30 maja w ramach IV Serii Pucharu Polski w kolarstwie szosowym rozegrano jazdę indywidualną na czas. Młodziczki startowały na dystansie 5 km. Pierwsze trzy miejsca zajęły reprezentantki klubu Jedynka Limaro z Kórnika: Alicja Ratajczak, Wiktoria Żegleń, Diana Wiza. Kolejne trzy miejsca zajęły darłowianki: Karolina Komoś, Maria Pacyniak i Patrycja Jacyszyn. Zwyciężczyni przebyła dystans 5km w czasie 9:07,29 osiągając szybkość 32,9 km/h.

Juniorki młodsze w jeździe indywidualnej na czas rywalizowały na dystansie 10 km. Zwyciężyła Justyna Mazur z KK Kros Ziemia Darłowska z czasem 16:25,70, przed Aleksandrą Wiśniewską z Ogniwa Dzierżoniów i Natalią Morytko z Opty z Grodziska Mazowieckiego. Czwartą była również darłowianka- Katarzyna Kischenstein.

W kategorii juniorka walczono na dystansie 15 km. Najlepsze w czasówce okazały się: Agnieszka Sawosz z KK Kros Ziemia Darłowska (22:43,67), Małgorzata Piotrowska z Ogniwa Dzierżoniów i Karolina Karasiewicz z Tramwajarza Łódź oraz Aleksandra Maciąg – KK Ziemia Darłowska. Zwyciężczyni przebyła trasę z szybkością 39,6 km.

W kategorii open seniorek i juniorek na dystansie 15 km w jeździe indywidualnej na czas zwyciężyła Bogumiła Matusiak z klubu Primus z czasem 21:29,73 osiągając prędkość 41,9km/h. Kolejne miejsca zajęli: Edyta Jasińska z Emdeku Bydgoszcz, Eugenia Bujak z Zagłębia Sosnowiec i darłowianka Agnieszka Sawosz.

Drugiego dnia odbyły się zawody ze startu wspólnego. Młodziczki rywalizowały na dystansie 35,2 km. Z czasem 1:04:50 zwyciężyła Alicja Ratajczyk z klubu Jedynka Limaro Kórnik przed Karolina Komoś z Tornado Ziemia Darłowska i Katarzyną Zimniak z Szperek Burghardt Antonin.

Juniorki młodsze ścigały się na dystansie 55,4 km. Pierwsze trzy miejsca zajęły: Katarzyna Kirschenstein z czasem 1:45:05 przed Dominiką Borkowską z Tarnovi Tarnowo Podgórne i Alicją Komoś KK Ziemia Darłowska. W nagrodę otrzymała rower od firmy Kross.

W kategorii open seniorek i juniorek w wyścigu ze startu wspólnego na trasie Darłowo – Drozdowo – Naćmierz- Rusinowo – Darłowo na dystansie 95,8 km zwyciężyła Alena Anmialusik z Białorusi z czasem 2:38:42 i szybkością (36,2 km/h), przed Anną Harkowską z Velo Club Avanti z Berlina, Bogumiłą Matusiak z Primusa i Agnieszką Sawosz z KK Ziemia Darłowska. Zwyciężczyni oprócz nagrody pieniężnej otrzymała rower od firmy Kross. Organizatorem czwartej serii Pucharu Polski na szosie i Mistrzostw Polski Zrzeszenia LZS był Klub Kolarski Kross Ziemia Darłowska. Organizatora zawodów KK KROSS Ziemia Darłowska wspomagali: Urząd Miejski w Darłowie, Rada Główna Zrzeszenia LZS, Urząd Gminy Darłowo, Urząd Gminy Postomino, OSiR Darłowo, DOK Darłowo, Zachodniopomorski Związek Kolarski, Zachodniopomorskie Zrzeszenie LZS, Starostwo Powiatowe w Sławnie.