Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 9750203, w maju 9674, dziś 745; on-line: 209

Echo Darłowa

Udany V Jarmark Agroturystyczny

V ?Jarmark Turystyczny", jaki miał miejsce 5 czerwca w Darłówku wschodnim był jednocześnie inauguracją sezonu turystycznego w Ziemi Darłowskiej. AGRO-Turystyczny Jarmark" niewątpliwie przyczynił się do promocji produktu turystycznego i rzemiosła regionalnego. Miejscem imprezy były tereny wokół Latarni Morskiej, gdzie rozłożyło się 16 stoisk prezentujących swoje przysmaki.

Na scenie usytuowanej przy falochronie od południa prezentowały się kolejno zespoły i soliści: Darłowska Orkiestra Dęta, Zespół Ludowy Pieńkowianie, Zespół Ludowy Darłowianie, Olga Mazur ze Sławna,  grupa taneczna ze Szkoły Podstawowej w Staniewicach, grupa taneczna z Darłówka pod kierownictwem Anny Dąbrowskiej, grupa taneczna z Darłówka.

W połowie jarmarku jury, w którym zasiadali Starosta Sławieński Andrzej Lewandowski i burmistrz Darłowa Arkadiusz Klimowicz ogłosiło wyniki Konkursu Kulinarnego. Laureatami Konkursu Kulinarnego zostali: Lokalny specjał kulinarny - pan Zdzisław Wilk (serek kozi) ze Stowarzyszenia Agroturystycznego Ziemi Darłowskiej  ZAGRODA; Wariacje na temat ryb - Bożena Kożuchowska (śledzie gajowego) ze Stowarzyszenia Agroturystycznego Ziemi Darłowskiej ZAGRODA; Miody pitne, nalewki i inne trunki - Jolanta Furtak (miód z pyłkiem kwiatowym) z Białogardu, Fantazje z pieca-wypieki na co dzień i od święta - Anna Rój (tort bezowy z owocami) z Sołectwa Pieńkówko.

W drugiej części jarmarku na scenie prezentowali swoje talenty i umiejętności: grupa break dance z Darłowa, Zespół Ludowy Ostrowianie, Zespół Dygowianki z Dygowa, Jerzy Stawski, zespół folkowy ZGAGAFARI z Darłowa oraz szantowy zespół wokalno - instrumentalny KUBRYK z Ustki. Wiele osób głównie dzieci i młodzieży wzięło udział warsztatach hand made (rękodzieła) robiąc sobie własnoręcznie artystyczną pamiątkę.

Organizatorami Jarmarku byli: Starostwo Powiatowe w Sławnie, miasto Darłowo, Gmina Darłowo, Stowarzyszenie Agroturystyczne ZAGRODA, Ośrodek Sportu i Rekreacji w  Darłowie, Darłowski Ośrodek Kultury.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 6/2010

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl