Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 9750178, w maju 9674, dziś 745; on-line: 184

Echo Darłowa

Łowili duże dorsze z małych łódek

Po raz szósty zarząd koła PZW ?Łosoś" i stanica ?U Antka" w Darłowie w dniach 4 - 6 czerwca zorganizowali Ogólnopolskie Zawody Wędkarskie z Małych Łódek na Bałtyku.

Honorowy patronat nad zawodami objął Andrzej Lewandowski - starosta powiatu sławieńskiego. Darłowo bez wątpienia rozpropagowało spinningowe zawody wędkarskie na morzu z małych łódek. Na weekend do stanicy ?U Antka" przybyli ze swoimi łodziami wędkarze z całej Polski na Festiwal Dorszowy - 2010.

Przy wymarzonej na wędkowanie pogodzie, na Bałtyk wyruszyło 14 łódek z 38 wędkarzami na pokładach.  Na zawody przybyli wędkarze z: Lublina, Szczecina, Warszawy, Goleniowa, Darłowa, Wolina, Sławna, Kępic, Piły, Dzierżoniowa, Polanowa i Sulechowa. Łowiono i punktowano tylko złowione dorsze. Wędkarze sami decydowali, na jakim łowisku i jak daleko od brzegu będą łowić ryby. Złowione pierwszego dnia zawodów dorsze o łącznej wadze 310 kg trafiły za pośrednictwem przetwórni ryb Port Fish, która to po zbadaniu i przerobieniu ich w filety przekazała je na potrzeby placówek opiekuńczych powiatu sławieńskiego.

Drugi dzień zawodów był lepszy od pierwszego. W sumie złowiono około 700 kg dorsza. Organizatorzy tych zawodów a byli nimi Piotr Ebel prezes koła PZW ,,Łosoś" w Darłowie oraz Antoni Hołub właściciel ,,Przystani u Antka" dwoili się by nikt nie był pozostawiony sam sobie. Organizatorzy zadbali o bardzo dobre jadło min.: bigos, żurek, grochówka, potrawy z ryb oraz z grilla. Zawody perfekcyjnie sędziowali członkowie zarządu Towarzystwa Miłośników Rzeki Wieprzy i Grabowej - Krzysztof Zawadzki i Eugeniusz Krajewski. Po dwóch dniach zmagań na Bałtyku, które to filmowała ekipa z telewizji Polsat Play program ,,Taaaka Ryba'' pod kierownictwem Jerzego Biedrzyckiego wyłoniono najlepszych. Zdecydowanie zwyciężyła załoga wędkarzy morskich pochodzących z Darłowa w składzie: Omylak Jan, Tomczyk Tomasz, Kossak Kazimierz, którzy złowili w ciągu dwóch dni ponad 140 kg dorsza. Drugie miejsce zajęła - załoga z Piły w składzie: Koneczny Mirosław i  Grambowska Zofia.   Trzecie miejsce miała załoga z Goleniowa Mizgała Dawid i Nowak Radosław. Kolejne miejsca zajęli:  4 - załoga z Grzmiącej: Bonkowski Paweł, Bonkowski Leszek, Hajkowicz Tadeusz, Seweryn Marcin, Protasiewicz Ryszard; 5  - załoga z Polanowa: Czesnowski Bogusław i Chwastek Wojciech; 6 - załoga z Bornego Sulinowa: Szurlej Tadeusz i Krawczyk Janusz.

Największego dorsza ważącego 3,12 kg złowił Składanek Krystian z Korzybia. W zawodach wzięły udział dwie wędkarki, z których lepszą okazała się Purczyńska Maria z Sulechowa, która złowiła 6,26 kg dorsza. Organizatorzy przewidzieli również nagrodę Fair Play  za szczególną postawę w zawodach. Nagrodę tę zdobyła załoga z Warszawy, w składzie: Baciński Zbigniew, Fedorowicz Andrzej, Załuska Robert. Wędkarze ci w pierwszym dniu zawodów okazali ogromną pomoc załodze z Lublina, której odmówił posłuszeństwa silnik i nie patrząc na blisko dwugodzinną stratę czasu, (co w takich zawodach ma ogromne znaczenie) pomagała uruchomić łódź ze szczęśliwym skutkiem. Nagrodami były baaardzo okazałe puchary oraz świetnej klasy sprzęt wędkarski jak też weekendowy pobyt w domu wczasowym ,,Pedros'' rozlosowany pomiędzy wszystkich uczestników zawodów,  ufundowany przez Dorotę i Piotra Pedrycz. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkową koszulkę oraz medal. Po uroczystym zakończeniu i wręczeniu nagród większość wędkarzy deklarowała swój udział w kolejnych imprezach tego typu organizowanych w Darłowie.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania staroście powiatu sławieńskiego -Andrzejowi Lewandowskiemu, programowi "Taaaka Ryba",  miesięcznikowi ,,Wiadomości Wędkarskie'', Waldemarowi Ganiszewskiemu ,,Wędkarskiezawody.pl", Janowi Andryszczukowi, Grzegorzowi Rzucidło, Ryszardowi Sadowskiemu, Dariuszowi Borowskiemu, Rafałowi Ebel,  Eugeniuszowi Krajewskiemu, bosmanom portu Darłowo, Mariuszowi Getka, Dorocie i Piotrowi Pedrycz ,,pokojepedros.pl'', firmie Port Fish.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 6/2010

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl