Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 9750260, w maju 9736, dziś 807; on-line: 266

Echo Darłowa

Rozstrzygnięto konkurs plastyczny

W Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie 14 czerwca na specjalnej wystawie odbyło się podsumowanie V Międzynarodowego Przeglądu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży Zaprzyjaźnionych Miast - Darłowo 2010.

Wzięły w nim udział: przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja z terenu Powiatu Sławieńskiego, Zespół Szkół Morskich, ogniska plastyczne Darłowskiego Ośrodka Kultury, Klubu Garnizonowego i Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych.

Uczestnicy Przeglądu nadesłali blisko 500 prac, wykonanych różnymi technikami, z których jury konkursu po ostrej selekcji na wystawę zakwalifikowało jedynie 50 rysunków, grafik i malarstwa.

Organizatorem V Międzynarodowego Przeglądu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży Zaprzyjaźnionych miast - Darłowo -2010 była Szkoła Podstawowa nr 3 im Żołnierzy WOP, miasto Darłowo i Muzeum Zamku Książąt Pomorskich. Koordynatorem konkursu i komisarzem wystawy była Elżbieta Juszczyk ze SP nr 3.

GRAND PRIX - otrzymała Ilona Jaśkiewicz z Miejskiego Gimnazjum im S. Dulewicza za rysunek węglem p.t. Młodą plastyczką opiekowała się K. Leśniewska.

W grupie młodszych klas kolejne miejsca zajęli:

I - Joanna Kmieć, ze Sławna, op. Halina Gaffke-Poprawska; II - Filip Mordacz, SP nr 3 w Darłowie - koło Talent; III- Klaudia Szymczak, SP nr 3 w Darłowie.

Wyróżnienia otrzymali: Krzysztof Nocóń - Ośrodek Rehabilitacyjny w Darłowie, op. Ewa Królik; Dawid Ossowski - Stary Jarosław, op. Aleksandra Miranowicz; Adam Beśka -DOK w Darłowie, op. Monika Ferka; Jakub Skrzypczyński - SP nr 3 w Darłowie, op. B. Skoneczna; Julia Miranowicz - SP nr 3 w Darłowie; Wiktoria Fornal - DOK Darłowo; Kinga Pakmur, Monika Trapik, Dominika Madejczyk, wszyscy ze SP nr 3 w Darłowie; Jakub Włodarczyk - SP w Sławnie, op. Halina Gaffke-Poprawska; Aleksandra Wencel - DOK w Darłowie; Agnieszka Kędziora - Kopnica, op. Agnieszka Kazimierczyk; Paulina Kawczyńska - SP nr 3 w Darłowie, op. Dorota Gruba; Karolina Manek - Darłowo, op. D. Pasierbek

W grupie starszych kolejne miejsca zajęli:

I - Gawron Agnieszka i II - Ilona Jaśkiewicz, obie z Miejskiego Gimnazjum w Darłowie im. S. Dulewicza, op. K. Leśniewska; III - Sebastian Perdek, Gimnazjum w Kopnicy.

Wyróżnienia: Joanna Zając - MG, op. Joanna Tousty; Aneta Sosnowska - MG, op. Beata Dądera; Iza Lichacy - Zespół Szkół Morskich; Patrycja Przybysz, Jolanta Wachowska - Klub Garnizonowy w Darłówku, op. Beata Wojtukiewicz; Praca zbiorowa - Oś. Rehab. Terap. op. Ewa Królik

Nagrody i wyróżnienia wręczali dyrektor SP nr 3 Andrzej Protasewicz, dyrektor DOK Arkadiusz Sip i Zbigniew Mielczarski - kierownik referaty Oświaty w UM w Darłowie.

Nagrodzone prace z poprzednich i obecnego konkursu plastycznego trafią do tworzonej w SP nr 3 Szkolnej Galerii Malarstwa.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 6/2010

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl