Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 9750229, w maju 9674, dziś 745; on-line: 235

Echo Darłowa

Darłowskie kolarki potwierdziły swą klasę

W dniach 5 i 6 czerwca w Darłowie aż 126 kolarek z 38 klubów wzięło udział w V Serii Pucharu Polski w kolarstwie szosowym i w Mistrzostwach Polski LZS.

Oprócz krajowej czołówki kolarek wzięły udział zawodniczki z dwóch klubów zagranicznych z Red Bulla Brandenburgia i Sietyno z Wilna. W pierwszym dniu zawodów w jeździe na czas na dystansie 15 km najlepszą pośród juniorek była Małgorzata Piotrowska z Ogniwa Boxmet z Dzierżoniowa z czasem 21:18:63 min, która wyprzedziła Darię Fabiszak z KK Kross Ziemia Darłowska i Susanne Lokimani z Red Bull z Niemiec. W kategorii open na tym samym dystansie zdecydowanie zwyciężyła Eugenia Bujak z Zagłębia Sosnowiec, przed Bogumiłą Matusiak z Tramwajarza Łódź i Martyną Klekot z Tadpol Kolejarz Jura Częstochowa. Juniorki młodsze startowały na dystansie 10 km Wygrała Łucja Pietrzak z Koźmianki - Koźminek. W śród młodziczek, które startowały w Pucharze Polski na dystansie 5 km najlepszą była Marlena Karwacka z KK Ziemia Darłowska.

Drugiego dnia zawodów w ramach Pucharu Polski odbył się wyścig ze startu wspólnego na dystansie 89 km (3 rundy). Zwyciężyła Karolina Garczyńska z KK Ziemia Darłowska. Wśród juniorek najszybszą była Monika Kopińska - Warmia Staropol Biskupiec, która wyprzedziła Darię Fabiszak z KK Ziemia Darłowska.

Zakończone zawody Pucharu Polski w kolarstwie szosowym kobiet miały również rangę Mistrzostw Polski Ludowych Zespołów Sportowych (LZS) w kategoriach juniorek i juniorek młodszych. Wśród klubów mistrzem Polski LZS został KROSS Ziemia Darłowska a w klasyfikacji województw zwyciężyło Zachodniopomorskie.

 

J. Czajka
Darłowo, ED 6/2010

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl