Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 9750213, w maju 9674, dziś 745; on-line: 219

Echo Darłowa

Zmiana sternika w Darłowskiej Grupie Rybackiej

W siedzibie Urzędu Gminy Darłowo 24 czerwca odbyło się walne zebranie sprawozdawcze Darłowskiej Lokalnej grupy Rybackiej w dorzeczu Wieprzy, Grabowej i Unieści.

Na zebranie przybyło 46 członków DLGR. Prezes zarządu Kazimierz Wojnicz przedstawił przybyłym sprawozdanie rzeczowe i finansowe za okres od momentu utworzenia stowarzyszenia, czyli od 6 października 2009 do 31 grudnia 2009 r. Odrębne sprawozdanie przedstawiła komisja rewizyjna stowarzyszenia, która wnioskowała o udzielenie absolutorium zarządowi za okres sprawozdawczy. Po jednomyślnym udzieleniu zarządowi absolutorium dotychczasowy prezes Kazimierz Wojnicz z powodu nadmiaru obowiązków zrezygnował ze swej funkcji. Nowym prezesem DLGR wybrano jednogłośnie Łukasza Skowrońskiego, dotychczasowego wiceprezesa zarządu. Nowy lider z zawodu ekonomista ma 38 lat, trójkę dzieci i jest hodowcą ryb łososiowatych w Zielnicy w gminie Malechowo. Ponadto jest członkiem Stowarzyszenia Producentów Ryb Łososiowatych. Wiceprezesem DLGR wybrano Kazimierza Wojnicza.

W wolnych wnioskach ustępujący prezes poinformował zebranych o aktualnych pracach związanych z oceną strategii Lokalnych Grup Rybackich w ramach programu operacyjnego "Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013". Okazuje się, że do oceny zgłoszono 61 wniosków, w tym najwięcej, bo 10 z województwa zachodniopomorskiego. Z powodów merytorycznych 20 z nich już odpadło. Wniosek naszej DLGR przeszedł dalej. Obecnie oczekujemy na konkretne decyzje departamentu rybołówstwa w ministerstwie rolnictwa i rozwoju wsi oraz Urzędu Marszałkowskiego w sprawie podpisania umów z wybranymi stowarzyszeniami do realizacji LSROR. Prawdopodobnie wcześniej planowany termin podpisywania umów z dniem 30 czerwca zostanie przesunięty, co najmniej o miesiąc.

Przy okazji Arkadiusz Klimowicz - burmistrz Darłowa i zarazem członek zarządu DLGR  poinformował zebranych o dalszych planowanych inwestycjach w darłowskim porcie.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 6/2010

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl