Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 9750138, w maju 9674, dziś 745; on-line: 144

Echo Darłowa

Spotkanie z pisarzem Markiem Krajewskim

Od kilku dni w Darłowie przebywa Marek Krajewski - najwybitniejszy polski twórca powieści kryminalnych i Honorowy Obywatel Miasta Darłowa. We wtorek 29 czerwca o godz. 18 w hotelu "Apollo" przy ul. Kąpielowej 11 odbędzie się spotkanie z pisarzem.

W połowie maja ukazała się jego najnowsza sensacyjna powieść kryminalna "Erynie", która jest zarazem początkiem nowego kryminalnego cyklu tego autora. Akcja kryminału rozgrywa się we Lwowie, a głównym bohaterem jest komisarz Edward Popielski. Marek Krajewski zadebiutował w 1999 r. publikując "Śmierć w Breslau". Jest autorem cyklu sześciu kryminałów o Eberhardzie Mocku, wrocławskim szefie policji kryminalnej, dwóch napisanych wspólnie z Mariuszem Czubajem o gdańskim nadkomisarzu Jarosławie Paterze oraz pierwszej o lwowskim komisarzu Edwardzie Popielskim. Książki Marka Krajewskiego zostały już przetłumaczone na 17 języków: angielski, czeski, duński, francuski, grecki, hebrajski, hiszpański, holenderski, litewski, niemiecki, norweski, rosyjski, szwedzki, słowacki, ukraiński, węgierski i włoski.

Erynie - w mitologii greckiej były boginiami zemsty strzegącymi prawa społecznego i naturalnego. Zostały zrodzone z krwi okaleczonego Uranosa, spadającej na Matkę Ziemię. Przedstawiane są, jako staruchy z wężami zamiast włosów, psimi głowami, ciałami czarnymi jak węgiel, skrzydłami nietoperzy i przekrwionymi oczami. Były trzy Erynie: Alekto - niestrudzona, Megajra - wroga, zawistna i Tyzyfone - mścicielka, wymierzająca karę, szczególnie prześladowała zabójców. Zadaniem Erynii było prześladowanie przestępców, przede wszystkim zabójców, lecz także śmiertelników naruszających prawa boskie oraz ład społeczny. Boginie Alekto, Megajra, Tyzyfona, stojące na straży prawa - to zarazem tytuły trzech części "Erynii", najnowszej powieści Marka Krajewskiego. W maju 1939 r. we Lwowie ginie mały chłopiec. Roznosi się wieść, że Żydzi zamordowali dziecko do celów rytualnych. Wybucha panika, wszyscy boją się o swe dzieci. Mieszkańcy liczą, że komisarz Popielski wykryje sprawcę mordu zwanego Herodem, a ten nie chce kierować dochodzeniem...

Podczas spotkania z pisarzem, którego organizatorem jest DOK będzie można kupić najnowsze książki Marka Krajewskiego i uzyskać autograf.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 6/2010

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl