Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

Auta Retro

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

Echo Darłowa

Udane Mistrzostwa Polski w wędkarskich połowach z plaży "Surfcasting" Darłowo 2011

Wieczorem 30 kwietnia zakończyły się w Darłówku Zachodnim II Mistrzostwa Polski Brzegowo - Plażowe Surfcasting Darłowo 2011

Przez dwa dni z piaszczystej nadmorskiej plaży w Darłówku Zachodnim najlepsi polscy wędkarze, przybyli z różnych stron kraju rywalizowali zarzucając swe wędki niemal prosto pod pyski fląder i leszczy.  Do mistrzostw stanęło 45 zawodników, którzy reprezentowali okręgi i kluby PZW z Elbląga, Poznania, Lęborka, Koszalina, Bydgoszczy, Warszawy, Mazowsza, Wrocławia, Gorzowa Wielkopolskiego, Słupska, Ostrowa Wlkp., Gdańska, Legnicy i Darłowa. Z tej grupy z ważnych powodów osobistych dwóch się wycofało. Pogoda była słoneczna, stan morza wynosił 4 do 5 w skali Beuforte'a oraz wiał zimny wiatr. Ogółem złowiono 39 okazałych ryb. Zawody metodą gruntową rozegrano w dwóch turach. W pierwszej złowiono 19 ryb, a w drugiej 20. Były to flądry i leszcze. Biuro zawodów znajdowało się w Ośrodku Wczasowym ?Górnik II". Patronat nad Mistrzostwami Polski objęli: Stanisław Gawłowski - wiceminister Ochrony Środowiska, Wojciech Wiśniowski - starosta powiatu sławieńskiego, Arkadiusz Klimowicz - burmistrz miasta Darłowo, Tomasz Bobin - dyrektor Urzędu Morskiego w Słupsku. Patronat medialny objęły: ?Wiadomości Wędkarskie", ?TV Taaaka Ryba", ?Obserwator Lokalny". Organizatorem Mistrzostw Polski był Okręg PZW Koszalin, oraz prezes Koła PZW w Darłowie - Piotr Ebel. Sponsorami MP były firmy GRAUVELL i DEGA-JENZI.

Oficjalne ogłoszenie wyników miało miejsce w sobotę 30 kwietnia. Tytuł Mistrza Polski w Wędkarstwie Brzegowo - Plażowym wywalczył Rafał Udziela z okręgu mazowieckiego, który złowił trzy ryby. Wicemistrzem został Marek Wierczewski z klubu "Rzemieślnik" w okręgu bydgoskim, który także złowił trzy ryby. Brązowy medal z dwoma rybami zdobył Krzysztof Orłowski z okręgu elbląskiego. Kolejne miejsca zajęli: 4-Andrzej Hrycyk z SKWM "Pomuchel" - Lębork; 5- Andrzej Udziela z okręgu mazowieckiego; 6-Marek Jetke z "Pomuchla" - w Lęborku. Drużynowym Mistrzem Polski została drużyna Rafała i Andrzeja Udziela, z okręgu mazowieckiego, która złowiła 5 ryb. Drużynowe wicemistrzostwo zdobyli Andrzej Hrycyk i Kazimierz Klamrowski z klubu "Pomuchel - Lębork, którzy złowili 6 ryb. Brązowy medal wywalczyli Paweł Sułek i Romuald Karczewski z okręgu koszalińskiego z 4 rybami. Puchary i medale wręczali starosta powiatu sławieńskiego - Wojciech Wiśniowski i prezes koła PZW w Darłowie Piotr Ebel.  Wszyscy uczestnicy zawodów i sędziowie również otrzymali pamiątkowe medale. Po uroczystości wręczenia pucharów i nagród rzeczowych miała miejsce towarzyska kolacja, na której rozprawiano jak daleko od brzegu było najwięcej ryb i jak je zachęcano do chwycenia haczyka. Mówiono także o nowych metodach łowienia ryb na wędkę z plaży na Bałtyku. Organizatorzy i gospodarze zawodów spisali się na szóstkę.