Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 10589134, w wrześniu 34350, dziś 125; on-line: 157

Echo Darłowa

Prosto z nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej

W sali konferencyjnej darłowskiego ratusza w czwartek 8 września obradowała Rada Miejska na nadzwyczajnej sesji.

Sesję rozpoczęło ślubowanie nauczycieli z darłowskich szkół i przedszkoli, którzy pracują już co najmniej od dwóch lat i uzyskali awans zawodowy -  nauczyciela mianowanego. Są to: Agata Błaszczak i Małgorzata Brzozowska obie z Miejskiego Gimnazjum, Ewa Czyż z Przedszkola nr 1, Justyna Majchrzak z Miejskiego Gimnazjum oraz Dorota Sławińska ze SP nr 3.

Głównym tematem sesji RM było wprowadzenie zmian do budżetu miasta na rok 2011.  Dochody miasta z jednej strony zmniejszono się o 1,3 mln zł, a z drugiej zwiększono o 36.667.686 zł. Jednocześnie zmniejszono wydatki o 622.864 zł i zwiększono wydatki o 857.778 zł. Dochody miasta zwiększyły się z tytułu otrzymania zaliczek na realizację zadań inwestycyjnych dofinansowanych z funduszy unijnych. Po dokonanych zmianach budżet miasta Darłowa na rok 2011 zamyka się rekordowymi dochodami w wysokości 105.751.175 zł i wydatkami na sumę 72.708.915 zł. W ramach wydatków aż 34.730.562 zł przeznaczono na wydatki majątkowe, (czytaj inwestycje). Z otrzymanych zaliczek pieniądze zostaną  przeznaczone na realizację nowych projektów: ?Budowę nowego basenu rybackiego w Porcie Darłowo" i na "Przedłużenie Nabrzeża Słupskiego w Porcie Darłowo", w łącznej wysokości 35.114.267 zł. Wprowadzono też do budżetu kwotę 1.344.555 zł z tytułu zwrotu z Regionalnego Programu Operacyjnego za zakończone zadania inwestycyjne.  Zwiększono również dochody o dotację celową z Urzędu Wojewódzkiego na realizację nowego zadania pod nazwą "Budowa szkolnego placu zabaw przy SP nr 3". Poza tym wprowadzono do budżetu dochody i wydatki w kwocie 66.547 zł z przeznaczeniem na realizację zadań wynikających z przystąpienia  Zespołu Szkół im. S. Żeromskiego do realizacji projektu ?Ocalić od zapomnienia - Dziedzictwo Europejskie" - EUROPESCO.

Ponadto ujęto w budżecie nowe zadanie inwestycyjne ?Przebudowa parkingu przy u. J. Conrada" na który to został złożony wniosek do Darłowskiej Lokalnej Grupy Rybackiej o dofinansowanie w wysokości 85% kosztów kwalifikowanych.  Zabezpieczono również kwotę 383 tys. zł z przeznaczeniem na dotacje dla szkoły społecznej.  Wszystkie inne drobne kwoty dotyczące budżetu miasta będą podane w podjętej uchwale na stronie internetowej Rady Miejskiej.

Stosownie do uchwalonych zmian w budżecie miasta zmianie uległa wieloletnia prognoza finansowa w pozycjach przeznaczonych na wydatki majątkowe.

W związku z utworzeniem nowej ulicy  Turystycznej podjęto uchwałę o umieszczeniu jej w jednym z obwodów do głosowania. Ponadto Rada podjęła uchwałę w sprawie wyodrębnienia rachunku opłat za wyżywienie od pracowników Przedszkola nr 2 im. J. Porazińskiej.

W ramach dyskusji zastanawiano się czy najpierw budować halę sportowo-widowiskową , czy też dobudować większe sale gimnastyczne dla ZS im. Żeromskiego i SP nr 3, ale o tym napiszemy osobno.

Najbliższa zwyczajna sesja Rady Miejskiej odbędzie się 28 września. Planuje się na niej m.in. wręczenie Medali za długoletnie pożycie małżeńskie niżej wymienionym parom: Halina Bigus i Günter Bigus; Irena Ciechanowska i Tadeusz Ciechanowski; Teresa Goszczyńska i  Józef Goszczyński; Stanisława Mazurek i Sławomir Mazurek; Helena Pogorzelska i Mieczysław Pogorzelski; Stanisława Wachowiak i Jerzy Wachowiak; Janina Zasadzińska i Piotr Zasadziński.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 9/2011

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl