Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 10589115, w wrześniu 34288, dziś 63; on-line: 138

Echo Darłowa

W Darłowie w ramach akcji "Podziel się posiłkiem" zebrano ponad tonę artykułów żywnościowych

W pięciu darłowskich sklepach w miniony piątek i sobotę (23 i 24 września) 70 wolontariuszy zebrało ponad tonę żywności w ramach akcji "Darłowiaku podziel się posiłkiem".

Zbiórkę przeprowadzili wolontariusze ze Szkolnych Klubów Wolontariusza przy Zespole Szkół im. Stefana Żeromskiego w Darłowie, przy Miejskim Gimnazjum im. Stanisława Dulewicza w Darłowie,  przy Zespole Szkół im. Ratowników Morskich w Dąbkach oraz przy Szkole Podstawowej nr 3 im. Żołnierza WOP w Darłowie. Ogółem zebrano do specjalnie oznakowanych pojemników 1105 kg artykułów żywnościowych. Akcję "Podziel się posiłkiem" koordynowali Wolontariusze z Darłowskiego Centrum Wolontariatu.

 

Zbiórkę przeprowadzano w następujących sklepach: ABC; "Biedronka", "Bato"; "Lidl" i "Netto". Przy każdym z pojemników dyżurowało, co najmniej po dwóch wolontariuszy z identyfikatorami, którzy zajmowali się obsługą zbiórki. Darłowianie przekazali m.in.: oleje i tłuszcze -140,2 kg, cukier - 254 kg, konserwy mięsne, rybne i warzywne - 136,2 kg, makarony i ryż -246,4 kg, mąki - 157,5 kg, muesli - 22,7 kg, odżywki dla dzieci - 4,2 kg, czekolady i słodycze 15,8 kg, mleko - 20 litrów, kawa i herbata -3,1 kg i inne. Wszystkie dary zostały przewiezione do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Darłowie i złożone w świetlicy MOPS-u zmienionej na magazyn. Zebrane produkty żywnościowe przeznaczono na dożywianie dzieci z miasta Darłowa przebywające w świetlicy "Bezpieczna Przystań" oraz dla dzieci niepełnosprawnych w Dziennym Ośrodku Rehabilitacyjno - Terapeutycznym. Sporą część żywności przekazano dla 33 rodzin wielodzietnych poinformował nas Waldemar Wieczorek - kierownik MOPS.

To już dziewiąta edycja ogólnopolskiego programu Podziel się Posiłkiem", w której wzięli udział darłowianie.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 9/2011

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl