Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 10589033, w wrześniu 34288, dziś 63; on-line: 56

Echo Darłowa

Potrójne Złote Gody

Na początku obrad 15. Sesji Rady Miejskiej 28 września w ratuszu Arkadiusz Klimowicz - burmistrz miasta Darłowo uhonorował trzy pary małżeńskie Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Otrzymali je: Janina i Piotr Zasadzińscy, Stanisława i Sławomir Mazurek, Halina i Günter Bigus.

Wszystkie te pary obchodziły niecodzienny jubileusz pięćdziesięciolecia pożycia małżeńskiego. Złote gody, to jubileusz szczególny. Wspólnie przeżyte 50 lat to dowód na istnienie wierności, miłości, wzajemnego zrozumienia oraz istoty związku małżeńskiego. To wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związki małżeńskie. Rocznica ślubu to wzruszająca uroczystość. Ożywają wspomnienia, wracają chwile i obrazy mieniące się swoistym blaskiem.

Za zgodność pożycia małżeńskiego oraz trud włożony w stworzenie i pielęgnowanie podstawowej komórki społecznej, jaką jest rodzina wszystkie pary jubilatów zostały odznaczone przez Prezydenta RP medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. W trakcie uroczystości nie zabrakło kwiatów, życzeń i gratulacji. Złotym Jubilatom życzymy dalszych szczęśliwych lat, pełnych zdrowia.

Los każdej z par był inny.

Zasadziński Piotr urodził się 29 czerwca 1935 roku w Strzelcach Wielkich k/Pajęczna w województwie łódzkim. Do 18 roku życia wychowywał się z rodzicami i siedmiorgiem rodzeństwa. W wieku 18 lat poszedł do wojska i od 22 listopada 1955 do 22 listopada 1957 roku odbywał służbę wojskową, najpierw w Koszalinie, a następnie w Darłowie na Strażnicy Wojsk Ochrony Pogranicza. Po wyjściu z wojska założył rodzinę w Darłowie. W latach 1957-1960 pracował w Sławieńskich Zakładach Przemysłu Terenowego w Darłowie. Od 5 lutego 1966 r. do maja 1990 roku pracował w PP i UR ?Kuter w Darłowie. W czerwcu 1990 roku przeszedł na emeryturę.

Janina Zasadzińska z domu Hałajko urodziła się 5 maja 1938 roku w Radziejowie. Do Darłowa przyjechała z rodzicami i sześciorgiem rodzeństwa w 1948 roku. Tu uczęszczała do szkoły. Od 1962 roku pracowała w Szpitalu Powiatowym im. M.C. Skłodowskiej w Darłowie. Od 1998 roku jest emerytką.

Jubilaci wzięli ślub 12 marca 1961 r. Wspólnie Janina i Piotr wychowali troje dzieci, dwie córki i syna. Obecnie mają już sześcioro wnuków (dwie wnuczki i czterech wnuków) oraz spodziewają się prawnuczki.

Stanisława i Sławomir Mazurek wzięli ślub 18 marca 1961 roku. Sławomir syn Walentego i Antoniny urodził się w sierpniu 1942 w Pontnowie.  Od roku 1961 Sławomir pracował w odlewni Fabryki Maszyn Rolniczych początkowo, jako formierz, a następnie kontroler, mistrz i zastępca kierownika. W roku 2003 odszedł na emeryturę. Stanisława Mazurek z domu Pietrzak w przez czterdzieści lat pracowała w darłowskiej gastronomii. Mazurkowie wspólnie wychowali troje dzieci dwie córki i syna. Mają czworo wnucząt i dwoje prawnucząt.

Halina i Günter Bigus zawarli związek małżeński 7 października 1961 roku. Günter syn Aleksandra i Gertrudy urodził się w Gdyni w roku 1941. Halina z domu Ilczuk pochodzi z Hajnówki. W Darłowie od młodych lat pracowała w fabryce bombek potem zajmowała się szyciem rękawic, a następnie pracowała w darłowskim oddziale słupskiej Fabryki Obuwia Alka. Günter Bigus ukończył zaocznie Oficerską Szkołę Rybołówstwa. Łowił ryby na Bałtyku, Morzu Północnym i na Atlantyku. Zwoził okazy fauny morskiej dla Muzeum w Darłowie.  Pracował, jako szyper w Przedsiębiorstwie Połowów Dalekomorskich i Usług Rybackich "Gryf" w Szczecinie i w PP i UR Kuter w Darłowie. Po wypadku na morzu przez 18 lat aż do emerytury był darłowskim latarnikiem.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 9/2011

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl