Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 9750199, w maju 9674, dziś 745; on-line: 205

Echo Darłowa

Ślubowanie pod Rybakiem

W sobotę 8 października po mszy świętej kościele Mariackim, na rynku pod Fontanną z Rybakiem w Darłowie, odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych Zespołu Szkół Morskich.

W uroczystości udział wzięli: poczet sztandarowy i kompania honorowa ZSM, starosta sławieński-Wojciech Wiśniowski, burmistrz miasta Darłowo-Arkadiusz Klimowicz, wiceprzewodnicząca komisji zdrowia, opieki społecznej i bezpieczeństwa w Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego-Magdalena Gąsecka, dyrektor Urzędu Morskiego w Słupsku-Tomasz Bobin, komendant Placówki MOSG w Darłowie-mjr Mikołaj Kaczanowicz, zastępca dowódcy Grupy Lotniczej w Darłowie-kmdr por. pil. Roman Okoniewski, rodzice, nauczyciele i uczniowie ZSM. Po odegraniu Hymnu państwowego i wciągnięciu flagi na maszt przybyłych powitał dyrektor ZSM Artur Hamerling. Życzenia wszystkim "morsakom", a szczególnie nowym rocznikom złożył starosta sławieński Wojciech Wiśniowski, były absolwent tej zasłużonej placówki kształcącej ludzi morza. Pasowania pierwszoklasistów na uczniów za pomocą "neptunowego harpuna" dokonał dyrektor Artur Hamerling. Po defiladzie wszyscy pomaszerowali na teren Szkoły gdzie odbył się piknik rodzinny. Rodzice fotografowali swoje uśmiechnięte i zadowolone pociechy w marynarskich uniformach.

Zespół Szkół Morskich w Darłowie jest najstarszą z trzech średnich szkół morskich w Polsce i jedyną, która posiada własny statek szkolny. Mury ZSM opuściło już ponad 4500 absolwentów. Wielu z nich to marynarze, oficerowie i kapitanowie, pracujący na morzach i oceanach całego świata.  Szkoła Morska od początku istnienia szkoła kultywuje tradycje morskie, co przejawia się w obowiązku noszenia marynarskiego umundurowania.  Aktualnie Szkoła kształci na pięciu technicznych kierunkach: technik mechanik okrętowy, technik nawigator morski, technik informatyk, technik hotelarstwa, technik logistyk. Szkoła zatrudnia wykwalifikowaną kadrę i zapewnia niezbędną wiedzę teoretyczną oraz przygotowanie praktyczne do zawodu. W nauczaniu stosuje najnowocześniejszy sprzęt i technologie. Symulatory pozwalają na wykonywanie ćwiczeń na lądzie, praktykę uczniowie poznają na statku szkolnym. Poza zajęciami obowiązkowymi, uczniowie mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań podczas zajęć dodatkowych z informatyki, żeglarstwa, muzyki, sportu itp.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 10/2011

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl