Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 9750097, w maju 9612, dziś 683; on-line: 103

Echo Darłowa

Etykieta piwa \

W Darłowie nad Wieprzą powstanie browar

Darłowski samorząd na sesji Rady Miejskiej 18 października zadecydował, że chce, aby w Darłówku zachodnim powstał browar. Radni jednomyślnie podjęli uchwałę o bezprzetargowym wydzierżawieniu na 30 lat zarządowi Browaru Lwówek terenu o powierzchni 2,1756 ha leżącego nad Wieprzą pod budowę browaru.

Marek Jakubiak - prezes holdingu piwowarskiego, w skład, którego wchodzą m.in. Browar Lwówek i Browar Ciechan złożył deklarację, że kosztem 30 milionów wybuduje nowoczesny Browar Darłowo, który będzie warzył kilka gatunków piw o nazwie "Darłowiak". Docelowo rocznie browar ma wytwarzać 200 tysięcy hektolitrów piwa beczkowego, butelkowego oraz w puszkach. Jeżeli wszystko się ułoży zgodnie z zamierzeniami to za dwa lata spróbujemy "Darłowiaka". Są już projekty logo browaru i pierwszych etykiet piwnych. Browar przewiduje docelowe zatrudnienie w liczbie ponad 100 osób. Oprócz nowych miejsc pracy będzie to niesamowita promocja Darłowa. Browary zarządzane przez holding nie tylko produkują znakomite gatunki piw, ale również sponsorują wydarzenia kulturalne i kluby sportowe oraz utworzyły birofilskie muzea. Z zaprezentowanej koncepcji architektonicznej wynika, ze bryła browaru będzie nawiązywać do portowych budowli, a jej główny budynek zostanie wzniesiony w kształcie statku. Inwestycja w 40 procentach będzie finansowana z kapitałów holdingu oraz z kredytów.

Bezpośrednio po sesji Rady Miejskiej Arkadiusz Klimowicz burmistrz miasta Darłowo podpisał z inwestorem wstępną umowę na trzydziestoletnią dzierżawę portowych gruntów. Zgodę na tego typu dzierżawę wyrazić musi jednak ministerstwo infrastruktury Bardzo dobrze na forum internetowym przyjmują ten projekt mieszkańcy Darłowa podkreślił burmistrz miasta.

W Darłowie, które ma jeszcze wiele wolnych terenów pod inwestycje jest dobry klimat dla inwestorów. Dobrze dla Darłowa się stało, że władze Ustki po blisko rocznych debatach nie zgodziły się na budowę browaru u siebie, z powodu braku stosownych terenów. W Darłowie powstanie pierwszy w Polsce browar portowy, co niewątpliwie ułatwi eksport piwa.

Budowa browaru Darłowo to praktyczny prezent na przyszłoroczne obchody 700 - lecia drugiej lokacji Darłowa, gdzie już od średniowiecza w warzono dobre piwa mówił Arkadiusz Klimowicz.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 10/2011

Etykieta piwa \Arkadiusz Klimowicz i Marek JakubiakLokalizacja browaru w Darłowie

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl