Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 9821259, w maju 24182, dziś 373; on-line: 501

Echo Darłowa

Darłowscy dzielnicowi razem ze SpongeBobem uczą dzieci bezpieczeństwa na drodze

 

Niedawno ruszyła II edycja społecznej kampanii pod nazwą "Bezpieczna droga z radami SpongeBoba". We wszystkich szkołach podstawowych na terenie miasta i gminy Darłowo w terminie do końca października b.r. dzielnicowi z darłowskiego Komisariatu Policji będą uczyć, jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Jednocześnie policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem dzieci szczególnie w rejonach placówek oświatowych.

W ubiegłym roku na drogach doszło do ponad 4200 wypadków z udziałem dzieci. Choć w porównaniu z poprzednim rokiem liczba ta zmalała o ponad 800 to nadal utrzymuje się na wysokim poziomie - wynika ze statystyk Komendy Głównej Policji.

"Bezpieczna Droga z Radami SpongeBoba" to ogólnopolska kampania społeczna na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym dzieci. Poprzez zabawę i interakcję wyrabiająca nawyk bezpiecznego zachowania dzieci na drodze w trzech obszarach: dziecko jako pieszy, dziecko jako pasażer auta i dziecko na rowerze.

Celem akcji jest wyrobienie u dzieci nawyków dzięki którym  będą one wiedzieć, jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły, jak bezpiecznie przejść przez ulicę i swobodnie poruszać się po drodze, tak, aby nikomu nie stała się krzywda, informuje nas koordynator kampanii  mł. aspirant Janusz Kasperek z prewencji w Komisariacie Policji w Darłowie. Dzielnicowych wyposażono w materiały dydaktyczne, plakaty, płyty DVD, opaski odblaskowe. W każdej szkole dzieci obejrzą bohatera kreskówek SpongeBoba w filmie edukacyjnym uczącym właściwego zachowywania dzieci na drodze. Jak podkreślają funkcjonariusze właśnie nieznajomość przepisów ruchu drogowego i brak umiejętności przewidywania zagrożeń powodują, że dzieci często same przyczyniają się do wypadków. Najczęstszą przyczyną są nagłe wtargnięcia na jezdnię. Dzielnicowi odwiedzający szkoły rozdadzą dzieciom elementy odblaskowe, które dzieci powinny nosić przy sobie, aby były bardzie widoczne dla kierowców.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 10/2011

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl