Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 9821172, w maju 24182, dziś 373; on-line: 414

Echo Darłowa

Złote Gody państwa Goszczyńskich

21 października 2011 r. w Darłowie Złote Gody obchodzili państwo Teresa i Józef Goszczyńscy

Z tej okazji Arkadiusz Klimowicz - burmistrz miasta Darłowo w asyście Haliny Gałuszka -kierownika Urzędu Stanu Cywilnego odwiedzili jubilatów i złożyli im życzenia, kwiaty i gratulacje. Burmistrz w imieniu Prezydenta RP odznaczył oboje medalami Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie oraz złożył dostojnym jubilatom serdeczne życzenia jeszcze długich lat w zdrowiu i szczęściu.

Józef Goszczyński urodzony w 1937 roku w Radziejowie przybył do Darłowa wraz rodzicami w roku 1945. W Darłowie się kształcił, a następnie przez 41 lat pracował w miejscowej Fabryce Mebli, gdzie był kierownikiem działu jakości produkcji. Wielokrotnie był nagradzany i wyróżniany odznaczeniami państwowymi i resortowymi. Niedawno za działalność w Klubie Pionierów Ziemi Darłowskiej otrzymał Honorową Odznakę Gryfa Zachodniopomorskiego. Pan Józef w wolnych chwilach uprawia działkę.

Pani Teresa z domu Wachowska urodziła się w roku 1940 w Pątnowie powiat Wieluń.  Początkowo mieszkała w Krupach, a od 1962 roku w Darłowie. Przez 37 lat aż do emerytury pracowała w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Państwo Goszczyńscy ślub wzięli w Darłowie 20 lipca 1961 roku. Mają dwoje dzieci i troje wnucząt. Cała trójka wnucząt studiuje prawo.

W zorganizowanym na tę okoliczność spotkaniu udział wzięła rodzina. Jubileusz 50-lecia małżeństwa jest datą niezwykłą. Nie każdemu, kto przysięgał miłość, wierność i uczciwość małżeńską, życie daje jej doczekać, a już szczególnie w czasach dzisiejszych. Złote gody, to jubileusz szczególny. Wspólnie przeżyte 50 lat to dowód na istnienie wierności, miłości, wzajemnego zrozumienia oraz istoty związku małżeńskiego. To wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związki małżeńskie. Taka niezwykła rocznica ślubu to wzruszająca uroczystość. Ożywają wspomnienia, wracają chwile i obrazy mieniące się swoistym blaskiem. Oczywiście z okazji jubileuszu nie zabrakło tradycyjnej lampki szampana. Złotym Jubilatom życzymy dalszych szczęśliwych lat, pełnych zdrowia oraz diamentowych godów.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 10/2011

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl