Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 9821078, w maju 24182, dziś 373; on-line: 319

Echo Darłowa

Morskie Mistrzostwa Europy z małych łodzi odbędą się w 2012 w Darłowie

Z okazji przyznania miastu Darłowo organizacji w 2012 roku I Mistrzostw Europy z Łodzi Dryfujących na Przynęty Sztuczne (I European Championship - Drifting Boat Angling with Artificial Lures Poland - Darlowo 2012), 21 października b.r. odbyło się spotkanie działaczy Polskiego Związku Wędkarskiego z władzami miasta, na którym wręczono nominacje dla samorządu, ośrodka wczasowego i armatorów kutrów wędkarskich.

W przyjaznym dla wędkarzy Darłowie, w Karczmie Rzymskiej w uroczystym spotkaniu udział wzięli: burmistrz miasta Darłowo Arkadiusz Klimowicz, dyrektor Urzędu Morskiego w Słupsku - Tomasz Bobin, dyrektor Zarządu Portu Morskiego Darłowo - Waldemar Śmigielski, dyrektor Darłowskiej Lokalnej Grupy Rybackiej - Sławomir Herman, Telewizja „Taka Ryba" przewodniczący ZO PZW w Koszalinie Janusz Nyk, dowódcy miejscowych placówek Straży Granicznej, Policji, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, zarząd koła PZW „Łosoś" w Darłowie, Krzysztof Walków kierownik referatu Promocji i współpracy z zagranicą w Urzędzie Miejskim, przedstawiciele mediów i inni.

Pomysłodawcą  i inicjatorem zorganizowania Mistrzostw Europy w morskich połowach z dryfujących łódek na sztuczną przynętę jest Jerzy Szczeciński - prezes zarządu okręgu PZW we Wrocławiu, który od siedmiu lat drążył ten temat. Wreszcie na ubiegłorocznym Kongresie Międzynarodowej Konfederacji Wędkarstwa Sportowego (CIPS) w Dakarze, Federacja Wędkarstwa Morskiego (FIPS-M) zleciła Polskiemu Związkowi Wędkarskiemu zorganizowanie I Mistrzostw Europy w łowieniu z dryfujących łodzi na przynęty sztuczne.   W rywalizacji o organizację ME Królewskie Miasto Darłowo zdystansowało Łebę, która początkowo miała je organizować. Pierwsze skrzypce w organizacji Mistrzostw Europy w tej dyscyplinie przypadły kołu PZW "Łosoś" w Darłowie, które ma największe doświadczenie w organizacji tego typu mistrzostw i zawodów oraz miastu Darłowo, w którym panuje znakomity klimat dla wędkarzy i wędkarstwa morskiego. Tu również istnieje odpowiednia infrastruktura portowa.

Jerzy Szczeciński - przewodniczący komisji Wędkarstwa Morskiego ZG PZW wręczył nominacje organizatorom mistrzostw. Otrzymali je m.in.: Arkadiusz Klimowicz - burmistrz miasta Darłowo, Ośrodek Wczasowo - Wypoczynkowy "Piramida", Armatorzy kutrów wędkarskich:  "SHANNON"/ "PILOT 55", "DAR-19"/DARŁOWIAK I",  "PAWEŁ SZ"/ "HENRYK SZ", "SKARP"/"BOMIK". I Mistrzostwa Europy odbędą się w okresie od 8 do 15 września przyszłego roku.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 10/2011

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl