Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 9750186, w maju 9674, dziś 745; on-line: 192

Echo Darłowa

O inwestycjach rozmawiam z Andrzejem Głębockim - dyrektorem Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Darłowie

Kończy się tegoroczny sezon robót budowlanych, co zatem z inwestycji komunalnych udało się zrealizować przez MPGK?

Dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej był to okres wytężonej pracy. Prowadziliśmy przede wszystkim modernizację, budowę nowych i wymianę starych sieci wodociągowych. Nowe sieci wodociągowe wybudowano w ulicach: Witolda Lutosławskiego, Księżnej Zofii, Józefa Wybickiego i Wiejskiej. Wymieniono sieci wodociągowe w ulicach; Flisackiej, Plażowej, Krótkiej i Zamkowej oraz częściowo w ul. Sportowej. Na realizację tych inwestycji wydatkowano ponad 600 tys. zł. Zgodnie z wieloletnim planem inwestycyjnym zbudowaliśmy kanalizację sanitarną w ul. W. Lutosławskiego i Plażowej kosztem 90 tys. zł. Niemal wszystkie inwestycje musiały być skoordynowane z inwestycjami miejskim dodaje dyrektor MPGK.

Wiele się słyszy o nowym strefowym systemie opomiarowania zużycia wody. Na czym to polega?

Jesteśmy jednym z nielicznych miast w Polsce, które wprowadziło strefowy, komputerowy system opomiarowania zużycia wody. Polega on na podziale Darłowa na sześć stref, w których zainstalowano 12 punktów pomiarowych. Nowe liczniki zużycia wody automatycznie okresowo drogą radiową podają zużycie wody, co zostaje zarejestrowane przez centralny komputer zainstalowany w Stacji Pomp. System natychmiast wykrywa wycieki wodne i nieszczelności rurociągów. Dzięki temu systemowi udało nam się obniżyć straty wody spowodowane wyciekami o ponad 1000 metrów sześciennych na dobę wyjaśnił nam Andrzej Głębocki. Równocześnie rozpoczęliśmy stopniową wymianę wszystkich liczników notujących zużycie wody. Nowe precyzyjne wodomierze drogą radiową podają zużycie wody i nie potrzeba do nich zaglądać. W nowe wodomierze i sprzęt współpracujący zainwestowaliśmy 250 tys. dodaje Wiesław Połczyński kierownik zakładu wodociągów i kanalizacji.

Jakie inwestycyjne plany ma MPGK na przyszły rok?

Będziemy kontynuować wymianę wodomierzy, modernizować oczyszczalnię ścieków, wymieniać stare energochłonne pompy wodne na bardziej ekonomiczne, budować nowe odcinki sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej.

Dziękuje za rozmowę

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 10/2011

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl