Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 10059668, w czerwcu 36272, dziś 559; on-line: 73

Echo Darłowa

Rusza budowa nabrzeży portowych w Darłowie

Na szkolnym statku Zespołu Szkół Morskich w Darłowie „Franek Zubrzycki" 23 kwietnia podpisano umowę na realizację inwestycji pn. remont Nabrzeży Parkowego i Skarpowego w porcie Darłowo.

W imieniu Urzędu Morskiego w Słupsku umowę podpisali Tomasz Bobin - dyrektor UM i główna księgowa Bogusława Muraszko. Ze strony realizatora inwestycji podpisali umowę dyrektor zarządu Energopol - Szczecin S.A - Marcin Konarzewski i jego zastępca Piotr Bartoszewski.

Jak wcześniej poinformował Urząd Morski w Słupsku zmienił się wykonawca remontu Nabrzeży Parkowego i Skarpowego w porcie Darłowo. Miejsce Hydrobudowy Gdańsk zajął Energopol-Szczecin S.A. Przyczyną zmiany wykonawcy był brak wpłaty w terminie przez Hydrobudowę Gdańsk kwoty zabezpieczającej wykonanie prac, co stało się to powodem wykluczenia spółki z postępowania. Energopol Szczecin przeprowadzi remont nabrzeży kosztem 30,1 mln zł w terminie 15 miesięcy. W uroczystości podpisania umowy udział wzięli m.in.: sekretarz stanu w ministerstwie środowiska Stanisław Gawłowski, senator RP Piotr Zientarski, starosta powiatu sławieńskiego Wojciech Wiśniowski, burmistrz miasta Darłowo Arkadiusz Klimowicz, dyrektor Pomorskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Gdyni Stanisława Bojanowicz, przewodniczący rady miejskiej Zbigniew Grosz, dyrektor zarządu portu morskiego Darłowo Waldemar Śmigielski.

To właściwie będzie generalna przebudowa nabrzeży, powiedział zastępca dyrektora Urzędu Morskiego w Słupsku. Przy nabrzeżach powstanie 14 pomostów każdy o wymiarach 20x4 m, co pozwoli na cumowanie sporej części floty rybackiej Darłowa i regionu. Dyrektor Energopol - Szczecin Spółki działającej od ponad 60 lat zapewnił, że wszelkie prace zostaną wykonane należycie.

Na prace modernizacyjne Urząd Morski w Słupsku otrzyma 75 procent kosztów z unijnego Programu Operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007- 2013". Pozostała część kwoty zostanie pokryta przez Skarb Państwa. Nabrzeże Parkowe o długości 1040 m ciągnie się od dawnego Przedsiębiorstwa Połowów i Usług Rybackich „Kuter" do miejsca cumowania statku ZSM „Franek Zubrzycki". Nabrzeże Skarpowe o długości 297 m ciągnie się od miejsca cumowania statku szkolnego F. Zubrzycki do tzw. „kładki kutrowskiej" przerzuconej nad rzeką Wieprzą na wysokości ulic Sportowej i Portowej. Obydwa nabrzeża wchodzące w nurt Wieprzy, są obecnie ze względu na swój fatalny stan techniczny wyłączone z eksploatacji. Zmodernizowane nabrzeża umożliwią pogłębienie toru wodnego do 5 metrów. Łączna ich długość wynosi 1,35 km - mówi dyrektor Tomasz Bobin.. Na całej długości oba nabrzeża będą przylegać do oświetlonego, nowego traktu dla pieszych, rowerzystów i samochodów dostawczych. Realizacja tej potrzebnej inwestycji odbywać się będzie w latach 2012 - 2013. Burmistrz miasta Darłowo Arkadiusz Klimowicz jeden z inicjatorów inwestycji wyraził w imieniu samorządu i mieszkańców radość, zadowolenie i satysfakcję z tego przedsięwzięcia na miarę stulecia.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 4/2012

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl