Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 10059641, w czerwcu 36272, dziś 559; on-line: 88

Echo Darłowa

Związek Miast i Gmin Morskich uhonorował burmistrza Darłowa medalem

Na początku obrad sesji Rady Miejskiej w Darłowie 25 kwietnia Piotr Jania wiceprezes Związku Miast i Gmin Morskich uhonorował burmistrza miasta Darłowo - Arkadiusza Klimowicza medalem Eugeniusza Kwiatkowskiego za zasługi dla Związku Miast i Gmin Morskich.

ZMiGM istnieje już 20 lat. Miasto Darłowo należy do niego prawie od samego początku. Wiceprezes ZMiGM, a także czołowy działacz Prawa i Sprawiedliwości podkreślił, że zawsze bardzo dobrze układała się współpraca z włodarzem Darłowa zarówno, gdy był delegatem darłowskiego samorządu w Związku Miast i Gmin Morskich, jak i teraz. Darłowo było z ramienia ZMiGM organizatorem wielu konferencji tematycznych, turniejów sportowych, wystaw oraz konkursów dla młodzieży. Burmistrzowi i miastu życzył dalszych sukcesów i rozwoju. Medal ten jest wyrazem uznania dla burmistrza Arkadiusza Klimowicza oraz jego działania dla dobra miasta i jego mieszkańców dodał Piotr Jania. Burmistrz podziękował za to zaszczytne wyróżnienie.

„Miasta muszą zrozumieć, że ulokowanie nad morzem nakłada na nich specjalne obowiązki i daje im specjalne możliwości rozwoju." To credo Eugeniusza Kwiatkowskiego znajdujące się na awersie okolicznościowego medalu wybitego przez Związek Miast i Gmin Morskich z okazji jubileuszu 20- lecia działalności stanowi syntezę programu Związku i oddaje intencje jego członków, którzy swoją codzienną pracą budują Polskę morską z wszystkimi pożytkami i innymi konsekwencjami z procesu tego wynikającymi.

Piotr Paweł Jania - urodzony 29 czerwca 1952 roku w Szczecinie. Jest mężem Aliny, ojcem Katarzyny i Agnieszki, dziadkiem Kubusia. Posiada wykształcenia wyższe. Ukończył studia w Instytucie Politologii Uniwersytetu Szczecińskiego. Przez lata działał w opozycji solidarnościowej. Współorganizował strajk w porcie szczecińskim w 1988 roku. Strajk, który miał decydujący wpływ na przemiany polityczne w Polsce. Uczestniczył w pierwszych demokratycznych wyborach parlamentarnych. Był współzałożycielem Porozumienia Centrum oraz Prawa i Sprawiedliwość. Jest członkiem władz krajowych Prawa i Sprawiedliwości. W latach 2002-2006 był radnym Rady Miasta Szczecin, Przewodniczącym Komisji Bezpieczeństwa i Samorządności i członkiem Komisji Promocji Rozwoju i Gospodarki Morskiej. W 2010 roku ponownie zostaje radnym miasta Szczecin. Jest członkiem trzech komisji i wiceprzewodniczącym Komisji Inicjatyw Społecznych. Od 9 lat jest delegatem naszego miasta do Związku Miast i Gmin Morskich, gdzie pełni funkcję Wiceprezesa. Związany jest od prawie 40 lat z portem szczecińskim. Był nauczycielem zawodu, brygadzistą, dyspozytorem, dyrektorem technicznym, Wiceprezesem Drobnicy, Szefem Wolnego Obszaru Celnego a w latach 2006-2008 Członkiem Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście. Posiada szereg odznaczeń państwowych, regionalnych i resortowych min. Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski, Złota odznakę Gryfa Pomorskiego, Zasłużonego Pracownika Morza. Interesuje się polityką morską, literaturą fantastyczno - naukową Kibicuje Pogoni Szczecin.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 4/2012

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl