Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 10059539, w czerwcu 36210, dziś 497; on-line: 300

Echo Darłowa

Znów chcą się połączyć

Na 25 sesji Rady Miejskiej w Darłowie 25 kwietnia podjęto uchwałę intencyjną w sprawie połączenia Darłowskiego Ośrodka Kultury i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Agnieszki Osieckiej.

Z dniem 1 marca 2009 r. nastąpił podział Darłowskiego Ośrodka Kultury na dwie odrębne samorządowe instytucje kultury. Wynikał on wówczas z obowiązujących przepisów. Niedawno weszła w życie nowelizacja ustawy o działalności kulturalnej. Umożliwia ona znowu połączenie bibliotek z innymi formami organizacyjnymi działalności kulturalnej.

Aby doszło do połączenia biblioteki z innymi formami organizacyjnymi instytucji kultury koniecznym jest spełnienie warunków takich jak: -  brak uszczerbku dla dotychczas realizowanych zadań i zgoda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wydana po zasięgnięciu opinii Krajowej Rady Bibliotecznej oraz właściwej wojewódzkiej biblioteki publicznej.

Rozwiązanie polegające na funkcjonowaniu Miejskiej Biblioteki Publicznej w strukturach Darłowskiego Ośrodka Kultury będzie tańsze dla samorządu. Podjęta uchwała o połączeniu obu instytucji kultury nie spowoduje najmniejszego uszczerbku w pełnej realizacji zadań realizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. A. Osieckiej. Jednocześnie umożliwi przeznaczenie większych kwot na zakup książek.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 4/2012

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl