Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 9750140, w maju 9674, dziś 745; on-line: 146

Echo Darłowa

Stanisław Gawłowski - prezes Ecowindu demonstruje skórzane klapki

Buty w Kutrze

O nowej fabryce obuwia w Darłowie uruchomionej w byłej marynaciarni „Kutra” rozmawiam z prezesem firmy Ecowind  Stanisławem Gawłowskim.
• Co zadecydowało o otworzeniu fabryki obuwia w Darłowie?
Udziałowcy spółki chcieli ją początkowo ulokować w niewielkiej miejscowości pod Warszawą, ale ich osobiście przekonałem, ze najlepszym do tego miejscem jest Darłowo, głównie z powodu na kadrę z byłej fabryki obuwia „Alka”.
• Czy przedsiębiorcy tworzący nowe miejsca pracy w Darłowie mają z tego tytułu jakieś ulgi np. w podatkach?
Niestety nie ma żadnych ulg. W wielu gminach nawet w naszym powiecie są takie ulgi na porządku dziennym. Tylko darłowski samorząd nie wypracował systemu preferującego tworzenie nowych miejsc pracy.
• Kiedy wyprodukowano pierwszą parę obuwia i jaki asortyment butów jest obecnie produkowany?
Równo miesiąc temu wyprodukowaliśmy nasza pierwszą męską parę obuwia. Teraz wytwarzamy ponad 100 par dziennie. Są to dwa wzory męskich butów zamszowych w trzech kolorach w pełnym asortymencie numerów od 40 do 46. Produkujemy również wiosenne i letnie skórzane klapki dla płci pięknej oraz sandały męskie.
• Czy w Darłowie można kupić obuwie z Ecowindu?
Na razie nie, gdyż mamy sporo zamówień w większych partiach z głębi kraju, ale myślimy o podpisaniu umowy z którymś ze sklepów obuwniczych w Darłowie na sprzedaż naszego obuwia. Jedynie w przypadku gdy kontrola jakości zakwalifikuje buty do II gatunku (co się zdarza rzadko) sprzedajemy je chętnym pracownikom po kosztach surowca.
• Ilu pracowników zatrudnia spółka?
Obecnie zatrudniamy 30 osób, ale zamierzamy zwiększyć zatrudnienie do 70 pracowników jeszcze w tym roku. Pomogło nam sławieńskie starostwo kierując i finansując z funduszu interwencyjnego, poprzez Powiatowy Urząd Pracy 10 bezrobotnych. Po przeszkoleniu tych pracowników zamierzamy podpisać z nimi umowy o zatrudnieniu na stałe.
• Kto projektuje wzory obuwia dla firmy?
Mamy własne buro konstrukcyjne, które śledzi światowe trendy mody obuwniczej i projektuje nowe wzory. Obecnie mamy już zaprojektowanych ponad 50 wzorów obuwia męskiego, żeńskiego i młodzieżowego.
• Ile zainwestowano w produkcje obuwia?
Remont , modernizacja budynku, zakup maszyn i uruchomienie produkcji kosztuje spółkę „Ecowind+”, w której mam symboliczne udziały dwa miliony złotych. Poza tym nasza firma zakupiła kilka działek w okolicach Barzowic i Zakrzewa pod budowę elektrowni wiatrowych.
• Czy coś panu utrudnia działanie firmy?
Dobrze by się stało, aby ulica Portowa, przy której stoi nasza fabryka była drożna na całej długości, aż do kładki na rzece Wieprzy. Poza tym chciałbym aby wycięto suche drzewa stojące przy tej ulicy, gdyż jedno z nich już upadło na dach naszej firmy  i zniszczyło jego część.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 4/2002

Nowe zamszowe buty z Ecowindu

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl