Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

Echo Darłowa

W Darłowie zakończono Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Wędkarstwie Morskim

W dniach 12 do 15 maja na wodach Bałtyku przyległego do Ziemi Darłowskiej odbyły się XXXIV Międzynarodowe Morskie Mistrzostwa Polski w Łowieniu Na Przynęty Sztuczne z Łodzi Dryfujących. Wzięło w nich udział 111 zawodników reprezentujących trzy kraje: Polskę, Niemcy i Luksemburg. Honorowy Patronat objął i otworzył Mistrzostwa Polski Marek Gróbarczyk - minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Organizatorami mistrzowskich zawodów był Okręg Mazowiecki Polskiego Związku Wędkarskiego,  Miasto Darłowo i Zarząd Portu Morskiego w Darłowie.   Podczas uroczystości otwarcia MP podniesiono flagę państwową i Polskiego Związku Wędkarskiego. Sędzia Główny zawodów - Waldemar Grzelak złożył oficjalny meldunek prezesowi Zarządu Głównego PZW kol. Dionizemu Ziemieckiemu o gotowości zawodników do rozegrania zawodów, a także przedstawił skład głównej komisji sędziowskiej.

Po trzech turach zawodów, w tym trzeciej nieco skróconej sklasyfikowano 31 drużyn, które złowiły łącznie 2242 ryby.  Zwyciężyła  drużyna CWM Ustka zdobywając 5537 punktów Drużyna  w składzie:  Juliusz Bernat, Mariusz Getka  i Marek Przybylak złowiła 105 ryb. Pierwszym wicemistrzem został I Team Okręgu Mazowieckiego, który złowił 108 ryb zdobywając 5613 punktów.  Tytuł drugiego wicemistrza wywalczyła druga drużyna Okręgu Mazowieckiego, która złowiła 70 ryb zdobywając 3754 punkty. Kolejne miejsca zajęli: Stornia Poznań II Team, Konger 2 Żoliborz, Siódemka Warszawa I Team. W  klasyfikacji indywidualnej zwycięstwo odniósł  Tomasz Kosiński okręg mazowiecki I team. Srebrny medal  otrzymał Juliusz Bernat z CWM Ustka. Brąz  wywalczył Mariusz Getka również z CWM Ustka. Kolejne miejsca zajęli: Piotr Nowakowski- Siódemka Warszawa I team, Marek Przybylak - CWM Ustka, Maciej Ponichtera okręg mazowiecki PZW. Najdłuższą rybę - 72,5 cm dorsza złowił  Andrzej  Głuch - okręg słupski. Najlepszy, a właściwie najszczęśliwszy kuter należał do szypra Henryka Szymańskiego.  Nagrody, puchary i medale wręczali wiceminister  Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Krzysztof Kozłowski. Burmistrz Darłowa Arkadiusz Klimowicz, dyrektor Zarządu Portu Morskiego  Waldemar Śmigielski.  Władze PZW i okręgu mazowieckiego wiceminister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej serdecznie dziękowali organizatorom, zawodnikom, kierownikom drużyn i sędziom za perfekcyjne przeprowadzenie zawodów i serdeczną atmosferę oraz przyjacielski klimat. Burmistrz Darłowa zaprosił wszystkich biorących udział w mistrzostwach do kolejnych odwiedzin  Darłowa- stolicy polskiego wędkarstwa morskiego.