Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 10588996, w wrześniu 34288, dziś 63; on-line: 19

Echo Darłowa

Uczta dla melomanów

Tegoroczny jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Organowy w Koszalinie ma już 50. edycję. Poza Koszalinem wirtuozi muzyczni, chóry i zespoły kameralne z Europy i innych części świata występują w: Darłowie, Białogardzie, Bobolicach, Dźwirzynie, Mielnie, Sarbinowie i Szczecinku. Artyści dają łącznie 31 koncertów, z tego pięć odbywa się w Darłowie. Wszystkie koncerty organowe mają miejsce w kościele p.w. Św. Gertrudy i rozpoczynają się o godz. 19.15. Koncerty mają ustalony specyficzny tryb. Każdorazowo konferansjer Andrzej Zborowski z wielkim znawstwem prezentuje wykonawców i ich dorobek twórczy oraz omawia repertuar i wplata interesujące anegdoty. Zazwyczaj koncert rozpoczyna dawna muzyka organowa, a następnie występują chóry oratoryjne albo zespoły kameralne czy wokalne z solistami. Nie brakuje również nowoczesnej muzyki organowej i rozrywkowej wykonywanej na przeróżnych instrumentach: strunowych dętych, perkusyjnych i innych.

W minioną środę 27 lipca 2016 w Darłowie wystąpili Daniel Tarrabia organista rodem z północnej Italii i siedmioosobowy Męski Zespół Muzyki Cerkiewnej Kalophonia  ze Lwowa na Ukrainie. Najbliższy koncert odbędzie się w środę 3 sierpnia. Będziemy gościć: Romana Peruckiego organistę, pedagoga, profesora zwyczajnego Akademii Muzycznej w Gdańsku, skrzypaczkę Marię Perucką koncertującą indywidualnie i w kwartetach na wielu festiwalach krajowych i zagranicznych oraz Łukasza Peruckiego grającego na skrzypcach w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.

W Darłowie koncerty organowe odbywają się od ponad 20 lat. Dzięki dofinansowaniu festiwalu organowego przez darłowski samorząd zarówno mieszkańcy miasta jak i turyści korzystają nieodpłatnie z tej muzycznej uczty.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 7/2016

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl