Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 10589281, w wrześniu 34412, dziś 187; on-line: 304

Echo Darłowa

Tłumy Darłowian pożegnały Elżbietę Karlińską

Ponad tysiąc mieszkańców Darłowa, samorządowcy z całego regionu, poseł ziemi szczecińskiej Arkadiusz Marchewka i senator ziemi koszalińskiej Stanisław Gawłowski, Maria Ilnicka-Mądry -przewodnicząca Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz i wice marszałek Tomasz Sobieraj, radni sejmiku zachodniopomorskiego: Wanda Jakubowska, Zygmunt Dziewguć, Henryk Carewicz  -  Jakub Hardie- Douglas, Krzysztof Nieckarz, Marcin Przepióra, Ireneusz Rogowski, Artur Wezgraj, Elżbieta Kozłowska, starosta powiatu sławieńskiego Wojciech Wiśniowski, przewodniczący Rady powiatu Tomasz Bobin i miasta Darłowa Czesław Woźniak, przewodnicząca RM w Sławnie Marzena Łużyńska,  prezydent Koszalina Piotr Jedliński, burmistrzowie Darłowa Arkadiusz Klimowicz i Sławna Krzysztof Frankenstein, wójtowie gmin Darłowo Radosław Głażewski, Sławno Ryszard Stachowiak, radni: powiatu, miasta i gminy w sobotę 16 listopada 2018 pożegnali w kościele i na cmentarzu Elżbietę Karlińską.

Żałobną mszę św. w kościele  Mariackim celebrowało sześciu księży ze wszystkich darłowskich parafii. Przewodniczył jej proboszcz parafii M.B. Częstochowskiej i gwardian klasztoru o. Wiesław Przybysz. Pożegnalne kazanie  wygłosił o. Damian Besarab.                                                                          Marszałek Olgierd Geblewicz pośmiertnie uhonorował Elżbietą Karlińską Złotym Gryfem Zachodniopomorskim.

Zarówno podczas mszy św. oraz  w ostatniej drodze na cmentarz towarzyszyli jej  Kompania Honorowa ZSM, Poczty Sztandarowe i sławieńska Orkiestra Dęta  pod kierownictwem Macieja Poprawskiego. Po mszy św, ponad tysięczny kondukt żałobny przeszedł na cmentarz św. Gertrudy. Orszak zatrzymał się na rynku, gdzie pożegnał zmarłą odegrany na trąbce z okna jej gabinetu w ratuszu hejnał miasta Darłowa.

Tłumy ludzi przyszły na cmentarz komunalny w Darłowie, by pożegnać przedwcześnie zmarłą Elżbietą Karlińską, wieloletnią zastępcę burmistrza miasta Darłowa i radną zachodniopomorskiego sejmiku. Podczas przemarszu konduktu po cmentarzu odezwały się dzwony kościoła św. Gertrudy.

Nad trumną przemówił włodarz Darłowa  Arkadiusz Klimowicz oddając hołd swojej długoletniej zastępczyni. Burmistrz przypomniał dokonania i zasługi zmarłej, która czyniła wiele dobrego dla mieszkańców całego miasta i jego infrastruktury. Nigdy nie odmawiała pomocy potrzebującym. Mówca  podkreślił jej zaangażowanie w sprawy miasta  do ostatniego dnia pobytu w szpitalu. Jej śmierć jest  bólem dla wszystkich.  O tym, że tak jest potwierdził liczny udział mieszkańców Darłowa towarzyszący jej w ostatniej drodze.

Nadesłano wiele kondolencji. Przytoczę jednie jedną z nich Posła do Parlamentu Europejskiego Bartosza Arłukowicza „Z ogromnym żalem i smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci Elżbiety Karlińskiej. Znałem ją  od wielu lat. Często prowadziliśmy długie rozmowy na tematy lokalne i ogólnopolskie. Nikt jak ona, nie był zaangażowany w sprawy Darłowa i jego mieszkańców. Prócz samych ciepłych wspomnień, po Eli pozostanie piękne miasto, które dzięki niej zmieniło się nie do poznania. Ela była najlepszym ambasadorem  Darłowa i całego Pomorza Zachodniego. Cześć jej Pamięci!"

Jej ostatnim życzeniem było, aby zamiast kwiatów przekazać datki na darłowskie hospicjum.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 11/2019

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl