Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 10589191, w wrześniu 34350, dziś 125; on-line: 214

Echo Darłowa

Modernizacja sprzętu kinotechnicznego w kinie „Bajka”

W tym roku minęło pół wieku jak zakupiono i zamontowano  aparaturę do wyświetlania filmów w kinie „Bajka”. Z ekspertyzy przeprowadzonej przez Darłowski Ośrodek Kultury wynika, że kinowa aparatura nadaje się jedynie do muzeum. Najwyższy czas aby wymienić ją na nową, nowocześniejszą. Burmistrz miasta Arkadiusz Klimowicz, aby to zmienić na lepsze wystąpił  z dobrze umotywowanym wnioskiem do Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie o dofinansowanie modernizacji aparatury kinowej. Z kontraktu wojewódzkiego na ten cel otrzymaliśmy 100 tysięcy złotych, mówi Andrzej Słoma kierownik działu integracji europejskiej i inwestycji w UM. Miasto dołoży do tej sumy z budżetu kwotę 107 tysięcy złotych i w ten sposób kino „Bajka” będzie miało sprzęt kinotechniczny dostosowany do unijnych standardów. Modernizacja polegać będzie na wymianie sprzętu dźwiękowego, projektorów  oraz  ekranu.
Nowa aparatura nagłaśniająca będzie wyposażona w trzy głośniki szeroko pasmowe, jeden subbasowy oraz 12 efektowych głośników stereofonicznych zamontowanych w różnych miejscach na widowni. W kabinie   zostaną wymienione: instalacja zasilająca aparaturę kinową,  wzmacniacze do nagłaśniania, prostowniki oraz pulpit sterowniczy. Ponadto zostanie zamontowany nowoczesny projektor filmowy 35 mm z wymiennymi obiektywami  z automatycznym podawaniem taśmy filmowej oraz laserowym czytnikiem dźwięku analogowego. Zakup nowoczesnej aparatury i nowego pełnowymiarowgo ekranu pozwoli na uzyskanie  atestu kina.  To natomiast pozwoli nie tylko na lepszą prezentację filmów lecz również na podpisanie umowy  na wyświetlanie filmów nagranych nowoczesnymi technikami.  Nowy sprzęt kinotechniczny zostanie zainstalowany w tym roku.
W roku przyszłym kierownik DOK Jerzy Piotrowski planuje pozyskać fundusze na dalszą modernizację kina z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Dzięki temu, że w Darłowie organizowane są Festiwale Filmów pochodzących z krajów skandynawskich i nadbałtyckich istnieją duże szanse na zrealizowanie planów. Przewiduje się m. in.: wymianę foteli na bardziej funkcjonalne, wyciszenie kina poprzez zamontowanie specjalnej wykładziny na ścianach i na podłodze, zmianę kolorystyki sali na ciemniejszą.
 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 7/2006

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl