Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

Echo Darłowa

Pierwszy dzień kolarskiej Olimpiady

Pierwszy dzień (13 lipca 2007 r.) Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie szosowym dziewcząt i chłopców mamy za sobą. Mimo że odbywał się w piątek trzynastego to do żadnej kraksy nie doszło. Na starcie  przy rynku w Darłowie w jeździe indywidualnej na czas na dystansie 10 km stanęło 51 juniorów młodszych. Na trasie Darłowo – Drozdowo – Darłowo najlepszy był Andrzej Bartkiewicz z klubu Bustan Brzeg Nysa w województwie opolskim, który przebył ten dystans z prędkością 45 km/godz. i osiągnął czas 13:19,53. Wyprzedził on Konrada Tomasika z MotoJelcz Oława Laskowice w województwie dolnośląskim o 0,37 sekundy. Trzeci był Wojciech Wręga z klubu Pogoń Mostostal Puławy w województwie lubelskim ze stratą zaledwie 0,41 do lidera.
W wyścigu juniorek młodszych na tym samym dystansie startowało 36 zawodniczek. Mistrzem Polski w jeździe indywidualnej na czas została Paulina Guz z OgniwaBoxmeIntermarche Dzierżoniów z województwa dolnośląskiego. Na metę w Darłowie przybyła po 15:54,05 osiągając prędkość 37,7 km/godz. Srebrny medal zdobyła Karolina Garczyńska z Dwójki Gosso Lek Stryków w woj łódzkim, która straciła do zwyciężczyni zaledwie 0,1 sekundy. Brąz zdobyła Aleksandra Drejger z MWZKol Warszawa, która przybyła za liderką  o 0,1 sek. Najlepszą z darłowianek była Aleksandra Maciąg, która zajęła 20 miejsce ze stratą 1 minuty za liderką.