Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

Echo Darłowa

XIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Kolarstwie

W drugim dniu zawodów 15 lipca br. w Darłowie wciągnięto flagę olimpijską na maszt i zapalono znicz XIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie szosowym. Apel olimpijski odczytała kontuzjowana Agnieszka Sawosz z Klubu Kolarskiego Kross Ziemia Darłowska. W finałach kolarstwa szosowego dziewcząt i chłopców wzięło udział ponad 150 młodych uczestników z 16 województw. Podczas uroczystego zakończenia młodzieżowych igrzysk medalami i tytułami Mistrzów Polski zostali uhonorowani w kategoriach:

• W wyścigu na 95,8 km ze startu wspólnego Mistrzem Polski juniorów młodszych został Andrzej Bartkiewicz z klubu Bustan Brzeg w Nysie z województwa opolskiego. Dystans prawie stu km pokonał w czasie 2:29:46 osiągając prędkość     38,4 km/godz.
  • Pierwszym wicemistrzem został Dorian Bartkiewicz z klubu TKK Pacyfic Toruń z województwa kujawsko – pomorskiego,
  • Drugim wicemistrzem został Mateusz Nowaczek z klubu Stal Ekobud Ocetix Grudziądz z województwa kujawsko – pomorskiego. Najlepszy zawodnik z województwa zachodniopomorskiego Marcin Kołba z Baszty Golczewo zajął 8 miejsce.
  • W wyścigu na 55,4 km ze startu wspólnego juniorek młodszych Mistrzynią Polski została Paulina Fronczak z klubu Art- Print w Olsztynie w województwie warmińsko - mazurskim. Przebyła ona dystans 55,4 km w czasie 1:34:22 z prędkością 35,2 km/godz.
  • Pierwszą wicemistrzynią Polski została Natalia Mielnik z klubu Sokół Ryczek Jerzmanowa w województwie dolnośląskim.
  • Drugą wicemistrzynią została Karolina Garczyńska z klubu Dwójka Gosso Lek Stryków w województwie łódzkim. Najlepsza darłowianka Aleksandra Maciąg z KK Kross Ziemia Darłowska  zajęła 9 miejsce.
  • W klasyfikacji klubów pierwsze miejsce z 31 punktami zdobył Bustan Brzeg Nysa przed Art – Print Olsztyn (27p.) i Dwójką Gosso Lek Stryków – 22 punkty. KK Kross Ziemia Darłowska z 4 punktami zdobył 27 miejsce.
  • W kategorii województw najwięcej punktów – 58 zdobyło dolnośląskie przed warmińsko - mazurskim (44 p) i wielkopolskim (37p). Województwo zachodniopomorskie z 18 punktami zajęło 8 miejsce.
  • Ceremonię otwarcia i zamknięcia XIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zaszczycili m.in. wiceprzewodniczący zachodniopomorskiej Federacji Sportu Stanisław Olszyński   wiceprezes polskiego Związku Kolarskiego Andrzej Kita, kapelan PZK - Zbigniew Kuras, członek zarządu woj. zachodniopomorskiego Marek Hok. Na piątkę ocenili goście organizację XIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieżowej  w kolarstwie szosowym w Darłowie.