Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

Echo Darłowa

Jubileuszowy Bieg Eryka

W 610 rocznicę koronacji Eryka Pomorskiego na władcę zjednoczonej Skandynawii   29 lipca br. odbył się w Darłowie XV Ogólnopolski Bieg Eryka. Wzięło w nim udział 109 biegaczy, w tym 15 zawodniczek. Trasa biegu licząca 12 km przebiegała od hotelu „Apollo” na plaży wschodniej przez ulice: Zawiszy Czarnego, Kąpielową, J. Conrada, Słowiańską i wałem przeciwpowodziowym oraz   plażą wschodnią do mety, która znajdowała się w pobliżu startu. Tegoroczni zawodnicy mieli dodatkowe utrudnienie, gdyż na pewnym odcinku morze zabrało plażę  i trzeba było przebiec przez wodę morską. Tam część zawodników zdjęła obuwie i biegła dalej boso.  W znakomitym czasie 42 minuty i 41 sekund zwyciężył Jarosław Cichocki (36 lat) z AWF w Gorzowie. Ze stratą półtorej minuty do zwycięzcy przybył na metę Mariusz Borychowski (35) z Damnicy. Trzecim z czasem 45’05 był Grzegorz Doroszyński (24) z klubu Taleks Borzytuchom. Najlepsza z pań Lucyna Ligaj (29) z Zawiszy Bydgoszcz z  czasem 52’26 zajęła 20 miejsce w klasyfikacji generalnej. Druga była Irena Samoił -  Kowalska (35) z TKKF Bobolice z czasem 57’46. Trzecie miejsce wsród kobiet  zajęła Lucyna Kuklińska (34) z LKB Braci Petk z Lęborka z czasem jednej godziny i 13 sekund. W poszczególnych kategoriach wiekowych wśród mężczyzn zwyciężyli: [16 – 19 lat] – Adam Jóźwik (17 lat) z klubu Olszewki i synowie ze Sławska; [20 – 29 lat] Grzegorz Doroszyński (24) z Taleksu Borzytuchom; [30 – 39 lat] Jarosław Cichecki (36) z AWF Gorzów; [40 – 49 lat] Jerzy Kulczyk; [50 – 59 lat] Zenon Włodarczyk (51) z Damnicy; [60 lat i starsi) Józef Wrona (69) z KS Kettler z Wieleń. Kobiety biegały w czterech kategoriach wiekowych. W poszczególnych z nich zwyciężyli: [16 – 19 lat] Anna Łacwik (18) z Jeleniej Góry; [20 -29 lat] Lucyna Ligaj (29) z Zawiszy Bydgoszcz, [30 – 39 lat] Irena Samoił Kowalska ( 35) z TKKF Bobolice, [ 40 i powyżej] Zofia Leśkiewicz (55) z Bielska Białej.  Zwycięzcy  jubileuszowego XV Ogólnopolskiego Biegu Eryka otrzymali w nagrodę skutery, drugie miejsca wyróżniono rowerami, a trzecie miejsca w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn oraz  zwycięstwa w poszczególnych kategoriach wiekowych nagrodzono aparatami fotograficznymi. Wszystkim, którzy ukończyli bieg wręczono piękne medale z wizerunkiem głowy króla Eryka i XIV wiecznej bramy miasta Darłowa.  Organizatorem tej znakomitej imprezy popularyzującej aktywne formy spędzania czasu wolnego i fundatorem nagród jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Darłowie.