Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 10589109, w wrześniu 34288, dziś 63; on-line: 132

Echo Darłowa

I Ogólnopolska Pielgrzymka Samorządowców na Jasną Górę

„Serce Polski bije na Jasnej Górze...” – tymi słowami zaczynało się zaproszenie do udziału w I Ogólnopolskiej Pielgrzymce Samorządowców w dn.26.sierpnia br. w Święto Matki Boskiej Częstochowskiej na Jasnej Górze, na którą zapraszał Prymas Polski – kard.J.Glemp.
Po burzliwych rozmowach, ostatecznie uzgodniliśmy: nie może nas tam zabraknąć!
Do Częstochowy wybrała się 2 – osobowa delegacja Rady Miasta Darłowo:
jej wiceprzewodnicząca – Bożena Magier i Renata Potomska.
Krótkie przygotowania, wielogodzinna podróż i znalazłyśmy się w najwspanialszym i najpopularniejszym miejscu na mapie pielgrzymowania w Polsce. Przemierzałyśmy Częstochowę az do Alei Najświętszej Marii Panny, gdzie jak spod ziemi zaczęły wyrastać kolejne grupy pielgrzymkowe. Dotarlo ich – wg podanych informacji – 38, skupiając 136 tys. Osób – ogromna większość z nich to ludzie młodzi. W sumie na Jasnogórskim Wzgórzu spotkało się ponad 200 tys. wiernych, z czego 10 tys. przedstawicieli kilkuset lokalnych samorządów. Samorządowcy modlili się m.in. o to, aby działania lokalnych władz zawsze dobrze służyły miejscowym społecznościom. My zawierzałyśmy Czarnej Madonnie nasze miasto – Darłowo, sprawy jego i mieszkańców.
W naszych rękach transparent z napisem „Darłowo” (nie byłyśmy więc anonimowe)  i te zaskakująco miłe reakcje typu : „Widziałeś?! Darłowo!!!, „Aż z Darłowa...”
Najwięcej pozytywnych emocji wzbudził w nas komentarz przedstawiciela służb porządkowych sanktuarium:” O! Darłowo! Ja przez tę waszą pogodę prawie 2 tygodnie przesiedziałem przed telewizorem...”(?!)
Po nabożeństwie wszyscy zaczęli się rozchodzić, grupy pielgrzymkowe ruszyły w drogę powrotną. I wtedy doszło do miłego spotkania: po Alei NMP spacerowała radna ze Sławna - p. M. Poprawska (pozdrawiamy niniejszym sławieńskich samorządowców).
Właściwie na tym należałoby zakończyć tę relację, gdyż żadne słowa nie oddadzą atmosfery takich miejsc: tam trzeba być i te wzruszenia przywieźć jako bagaż. osobisty.
Pozwolimy sobie jeszcze na podziękowania dla włodarzy naszego miasta – szczególnie dla pani wiceburmistrz E.Karlińskiej – za nieustające wsparcie dla pomysłu uczestniczenia w I Ogólnopolskiej Pielgrzymce Samorządowców na Jasnej Górze.

 

Renata Potomska
Darłowo, ED 9/2007

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl