Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 10589145, w wrześniu 34350, dziś 125; on-line: 168

Echo Darłowa

Przyroda i przygoda, czyli Kielce 2007

Dokładnie  1 sierpnia 1907 roku o godzinie 8.00 założyciel skautingu Robert Baden – Powell zainaugurował działalność pierwszego na świecie skautowego obozu. Związek Harcerstwa Polskiego włączył się w obchody 100 – lecie skautingu na świecie wyjątkową imprezą, jaką był zorganizowany z tej okazji od 9.08 do 19.08.07 r. „Zlot Kielce 2007” z udziałem około 8 tysięcy harcerzy polskich i skautów z całego świata.
W tej najważniejszej imprezie w historii powojennego harcerstwa wzięła również udział darłowska drużyna  - 20 WDH „Gryfoni” z Miejskiego Gimnazjum im. St, Dulewicza.
Dwudziestu  harcerzy przez 10 dni przeżywało przygodę swojego życia. Podczas trwania zlotu, każdego dnia program oferował przeróżne atrakcje: koncerty, spotkanie z ciekawymi ludźmi, np. z Arturem Andrusem czy Naczelniczką ZHP hm. Teresą Hernik, udzielanie pierwszej pomocy, ciekawe zajęcia plastyczne i sportowe,  zabawy integracyjne, gry terenowe, warsztaty muzyczne i taneczne i wiele, wiele innych zajęć dających możliwość zdobycia nowych umiejętności.
Możliwość udziału w zlocie miały drużyny realizujące przez cały rok zadania propozycji programowej „Jeden świat – jedno przyrzeczenie”. Nasza drużyna odniosła wielki sukces, otrzymaliśmy zaszczytny tytuł „Mistrzowska Drużyna na 100-lecie”. W rywalizacji ogólnopolskiej brało udział aż 1200 drużyn, mistrzowski tytuł otrzymało tylko 40 z nich, w tym nasza 20 WDH „Gryfoni”.
Dziesięć niezwykłych dni – pełnych atrakcyjnych zajęć, niespodzianek i radości, dni przepełnionych duchem międzynarodowej przyjaźni i będących świetną okazją do zawierania nowych znajomości przyniosły nam wiele wspaniałych wrażeń i wspomnień.
Udział w zlocie był możliwy dzięki wsparciu wspaniałych ludzi i instytucji. Składamy gorące podziękowania panu burmistrzowi Arkadiuszowi Klimowicz i Radzie Miejskiej Miasta Darłowa za wsparcie finansowe, Komendzie Hufca ZHP Sławno za sprzęt, Firmie Solmar za pomoc transportową oraz naszej drużynowej hm Małgorzacie Świątkowskiej za cierpliwość i opiekę.
W roku 2010 obchodzić będziemy 100 – lecie Harcerstwa w Polsce, planowany kolejny zlot ma się odbyć w Krakowie. Mamy nadzieję, że nas tam nie zabraknie.

 

Uczestnicy Zlotu Kielce 2007
Darłowo, ED 9/2007

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl