Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 10589205, w wrześniu 34350, dziś 125; on-line: 228

Echo Darłowa

Powiatowa Konwencja Platformy Obywatelskiej w Darłowie

W kinie „Bajka” 21 września br. doszło do spotkania mieszkańców Darłowa z liderami Platformy Obywatelskiej, na Konwencji Powiatu Sławieńskiego. Gospodarzem konwencji był burmistrz miasta Darłowo Arkadiusz Klimowicz, który zdecydował się kandydować na posła do Sejmu RP  z listy Platformy Obywatelskiej. W trakcie konwencji przedstawili się licznie przybyłym mieszkańcom Darłowa i Sławna kandydaci na posłów do Sejmu RP i kandydaci na senatorów RP, z okręgu koszalińskiego oraz samorządowcy, sympatyzujący z PO. Interesujące było wystąpienie posła Stanisława Gawłowskiego, który odniósł się  do wielu aktualnych problemów społecznych i politycznych. Podczas skróconej kadencji 27 razy występował w Sejmie RP i złożył 46 interpelacji. Mocno wspierał wszelkie działania na rzecz koszalińskiego regionu jak np.: projekt „Dorzecze Parsęty”, remont drogi Darłowo – Dąbki – Koszalin, finansowanie obwodnicy w Szczecinku, dofinansowanie  lotniska w Zegrzu i szpitala w Koszalinie, modernizację obwodnicy w Świdwinie i inne. Mówił również  o nowym programie Platformy Obywatelskiej. Swoje wystąpienie zakończył hasłem  By żyło się nam lepiej. Wszystkim.
Następnie zabrał glos senator RP Piotr Zientarski. Kolejno występowali: kandydatka na senatora RP – Anna Sztark, wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego  - Władysław Husejko, starosta powiatu sławieńskiego – Andrzej Lewandowski, burmistrz miasta Sławno - Krzysztof Frankenstein, Jan Kuriata – samorządowiec z Koszalina i równocześnie kandydat na posła do Sejmu RP. Na zakończenie burmistrz miasta Darłowa Arkadiusz Klimowicz wyjaśnił dlaczego kandyduje na posła do Sejmu RP. Przypomniał także niedawne działania PIS – owskiego rządu, który wykreślił z listy podstawowej i rezerwowej wszystkie projekty dotyczące rozwoju portu w Darłowie oraz budowy do niego dwóch dróg dojazdowych i  obwodnicy.
Podczas konwencji usłyszeliśmy zapewnienie dyrektora zarządu dróg wojewódzkich, że w najbliższych pięciu latach dwie drogi łączące Darłowo z Koszalinem i Ustką (203) oraz ze Sławnem (205), kosztem ponad 70 milionów złotych zostaną modernizowane i będą miały położone nowe nawierzchnie.

 

L.W.
Darłowo, ED 9/2007

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl