Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Denar dla pioniera

Radni Rady Miejskiej na swej XLVII Sesji na wniosek Klubu Radnych SLD i Niezależnego Centrum Samorządowego podjęli uchwałę o przyznaniu „Złotego Denara Eryka” Eugeniuszowi Wójcikowi . W uzasadnieniu wniosku czytamy m.in. Eugeniusz Wójcik urodził się 30 maja 1925 roku w Opocznie. Już od dziecinnych lat zdradzał pasje społecznikowskie. Będąc uczniem siedmioklasowej Publicznej Szkoły powszechnej należał do Związku Harcerstwa Polskiego. W sierpniu 1939 roku jako harcerz został skoszarowany do dyspozycji administracji państwowej i samorządowej. Pracował przy budowie schronów i rowów przeciwczołgowych. Od połowy 1941 r. pracował jako przymusowy robotnik najpierw przy budowie dróg, a później przy budowie linii kolejowej Tomaszów Mazowiecki - Radom. Od marca 1945 roku jako ochotnik walczył w szeregach Wojska Polskiego.
Po demobilizacji 28 lutego 1947 r. przyjechał na stałe do Darłowa gdzie został zameldowany jako osadnik wojskowy. Pracował na różnych stanowiskach takich jak: cholewkarz, magazynier, inspektor transportu i mistrz zmianowy w Fabryce Maszyn Rolniczych. Cały czas podwyższał swoje kwalifikacje oraz wiedzę ogólną. W 1966 roku otrzymał świadectwo maturalne, a w roku 1970 tytuł technika.
Po przejściu na emeryturę w 1985 r. nadal bardzo aktywny społecznie. Jest współzałożycielem „Klubu Pionierów Ziemi Darłowskiej”. Od momentu założenia jest Przewodniczącym Zarządu Klubu. Dzięki jego osobistym staraniom w dniu 7 marca 2002 roku została odsłonięta na granitowym obelisku na placu Tysiąclecia tablica z napisem „Pionierom Ziemi Darłowskiej”. Klub Pionierów jest samodzielną sekcją Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Darłowskiej. Integruje on wielu mieszkańców naszego miasta, którzy przybyli tu lub urodzili się w latach 1945  1950. Z tej okazji zarząd TPZD gratuluje wyróżnienia i liczy na dalszą współpracę.
 

L.W.
Darłowo, ED 10/2002

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl