Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 9134167, w styczniu 36272, dziś 559; on-line: 58

Echo Darłowa

Gratka dla melomanów

W ramach 42 Międzynarodowego Festiwalu Organowego w Koszalinie, w Darłowie w jedynym swego rodzaju Kościele p.w. Św. Gertrudy odbędzie się koncert organowy w wykonaniu Vano Sarajishwili z Norwegii i Chóru Filharmonii w Tajpej na Tajwanie.

Ivan Sarajishvili (Norwegia) - organy.


Ivan Sarajishvili jest organistą katedry w Stavanger i ma zaszczyt pracować przy najlepszych organach barokowych w Norwegii. Studiując prawo międzynarodowe na Uniwersytecie w Tbilisi, podjął także studia w Konserwatorium, w klasie organów i był organistą kościoła katolickiego w Tbilisi. Występuje gościnnie z recitalami w licznych krajach europejskich - szczególnie w Skandynawii.

Środowy koncert w XIV- wiecznej darłowskiej świątyni rozpocznie się o godz. 1915. Będzie to już ostatni w tegorocznym Festiwalu koncert w Darłowie. Warto, więc posłuchać artystów, którzy przybyli do nas z Dalekiego Wschodu. Założony 36 lat temu chór zalicza się do najlepszych na Tajwanie. Zespół składa się z 40 najlepszych śpiewaków wyselekcjonowanych ze 140 - głosowego chóru. Zespół od wielu lat występuje na zagranicznych festiwalach, nagrywa płyty, koncertuje na całym świecie, ale śpiewa także w wioskach i miastach Tajwanu. Na czele chóru stoi Dirk DuHei, artysta urodzony w Chinach, który wykształcenie dyrygenckie zdobywał w USA. W środę - znakomitego dyrygenta i jego chór usłyszy publiczność darłowska. Artyści wykonają utwory kompozytorów z: Australii, Hiszpanii, Polski, Szwajcarii, Filipin i Tajwanu.
Słowo wiążące na koncercie - Andrzej Zborowski.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 8/2008

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl