Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 12104656, w sierpniu 10790, dziś 373; on-line: 114

Echo Darłowa

Rusza budowa kompleksu boisk

Dzięki staraniom burmistrza miasta Arkadiusza Klimowicza Darłowo znalazło się na liście budowy kompleksu boisk w ramach programu „Moje Boisko Orlik 2012” ogłoszonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Dzisiaj, czyli 3 września 2008 r. referat inwestycji i integracji europejskiej w Urzędzie Miejskim przekazał teren przy Zespole Szkół im. S. Żeromskiego pod budowę tego kompleksu boisk. Przetarg na jego budowę wygrała firma Media Stadion ze Szczecina specjalizująca się w budowie obiektów sportowych. Do 30 listopada br. zostaną wykonane oba boiska wraz z obiektami towarzyszącymi. Jedno boisko do piłki nożnej ze sztuczną trawą o wymiarach 63x30 m (pole gry 28x57 metrów) ogrodzone do wysokości 4 metrów wraz z piłkochwytami o wysokości 5 metrów. Boisko będzie posiadać sztuczne oświetlenie.

Podobnie sztuczne oświetlenie ma posiadać umiejscowione obok mniejsze boisko wielofunkcyjne, do gry w siatkówkę, koszykówkę czy piłkę ręczną (o wymiarach 32x19,1 m).
Do tego będzie zbudowany budynek mający, co najmniej dwie szatnie, zaplecze sanitarne oraz pomieszczenie dla trenera. Obiekty sportowe będą ogólnodostępne, a korzystanie z nich będzie bezpłatne.

Kompleks boisk wyposażony zostanie w niezbędny sprzęt sportowy jak bramki, chorągiewki przegubowe, kosze, siatka rozpięta na słupach. Przewiduje się zatrudnienie trenera środowiskowego, który będzie prowadził zajęcia sportowo – rekreacyjne. Typową dokumentację na budowę kompleksu sportowo – rekreacyjnego wykonał Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Budowa kompleksu boisk będzie kosztować 1.284 453 zł. Z Ministerstwa Sportu i Turystyki i z Urzędu Marszałkowskiego otrzymamy po 333 tys. zł. Pozostałą kwotę 618.453 zł wyasygnuje budżet miasta.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 9/2008

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl