Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 12104594, w sierpniu 10790, dziś 373; on-line: 52

Echo Darłowa

Prezes S. Suszek wręcza odznakę Zasłużonego Działkowca

Powiatowy Dzień Działkowca

„Dzień Działkowca” jako dzień integracji i wspólnej zabawy obchodzony jest od roku 1997. Jest to również dobra chwila do podsumowania wykonanej pracy w ciągu całego roku. Tradycją stało się, że u progu jesieni darłowscy działkowcy z rodzinami spotykają się z władzami samorządowymi w celu podsumowania dorocznych zmagań z przyrodą, a niekiedy także z wandalami, którzy niszczą i kradną mienie ogrodowe. W Darłowie Powiatowy Dzień Działkowca już za nami. Zorganizowano go 12 września 2008 r. na terenie ogrodu WOP obok wspólnej świetlicy. W części oficjalnej uczestniczyli zaproszeni goście, m. in.: wicestarosta sławieński – Sebastian Dereń, burmistrz Darłowa – Arkadiusz Klimowicz, radny RM w Darłowie Roman Dudziński i naczelnik wydziału promocji starostwa Marta Rosenkiewicz – Jóźwiak. Gości powitał, dokonał podsumowania oraz podziękował działkowcom za włożony wkład pracy prezes Zarządu Rodzinnych Ogrodów Działkowych w Darłowie Stanisław Suszek, który jest równocześnie wiceprezesem Zarządu Okręgowego PZD w Koszalinie. Po wystąpieniu Prezesa Związku życzenia dla działkowców przekazali goście uroczystości. W Darłowie istnieje 11 następujących Rodzinnych Ogrodów Działkowych: „Przymorze”, „WOP”, „Aster”, „Irys”, „Tulipan”, „Stokrotka”, „Reymonta”, „Chopina”, „Nadbrzeżna”, „Wieża ciśnień”, „Waryńskiego”. Najstarszy ten ostatni utworzono już w roku 1945. Łącznie zajmują one 49,85484 ha. W darłowskich ogrodach działkowych aż 1164 rodziny ma uprawia swoje działki o wielkości 300 – 400 m2. W praktyce oznacza to, że około 4500 ludzi w mieście korzysta z dobrodziejstw rodzinnej działki w ogrodach Polskiego Związku Działkowców.

Burmistrz miasta Darłowa za całokształt pracy wyróżnił nagrodami rzeczowymi (aeratotorami – wertykulatorami) cztery ogrody w kolejności zdobytych miejsc: 1- „Aster” – gospodarz Roman Gilgacz, 2- „Przymorze” – gospodarz Teresa Jabłońska, 3 – WOP – gospodarz Ewa Nowak, 4 – Chopina – gospodarz Euzebiusz Lendzioszek. Wicestarosta również wręczył najlepszym gospodarzom ogrodów dyplomy i następujące nagrody rzeczowe : „Aster” – podkaszarkę elektryczną, „Przymorze” – opryskiwacz, „WOP – opryskiwacz.
W czasie uroczystości w imieniu zarządu ROD w składzie: prezes – Stanisław Suszek, sekretarz – Stanisław Mazur, skarbnik – Joanna Żak wręczono 2 srebrne i 3 brązowe odznaki „Zasłużony Działkowiec”. Otrzymali je srebrne: Teresa Bieniarz i Maria Pancerzyńska, brązowe: Józef Zawiślak, Euzebiusz Lendzioszek i Henryk Ostaszewski. Ponadto za estetyczne utrzymanie działek wyróżniono kilkunastu działkowców książkami o tematyce ogrodniczo – kwiatowej. Otrzymali je m.in.: Paweł Breszka, Stanisław Frankowski, Bożena Gniady, Bożena Kaźmierczak, Czesław Konieczny, Helena Mulica, Tadeusz Parkitny, Daniela Szkatulska, Zygmunt Ślepowroński. Obok nowo zrobionych ław i stołów prezentowała się niewielka wystawę owoców i warzyw. Bawiono się przy odtwarzanej muzyce mechanicznej i poczęstunku z kuchni działkowej (kiełbaski i kaszanka z grilla, sałatki warzywne i rybne, napoje). Ogródki działkowe jak się okazuje kuszą, praca na działce może być doskonałą odskocznią od codzienności i nawet przy odrobinie wolnego czasu może dostarczać radości. Święto działkowców było udane, tym bardziej, że dopisała pogoda.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 9/2008

Burmistrz i wicestarosta próbują działkowe plonyDziałkowcy z nagrodą

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl