Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Udane polowanie

W niedzielę 12 stycznia br. darłowskie koło Polskiego Związku Łowieckiego „Odyniec” zorganizowało polowanie na podsumowanie sezonu myśliwskiego. Tym razem polowano w lasach Leśnictwa Malechowo. W polowaniu wzięło udział 25 myśliwych. W pokocie leżały: jedna łania i 10 dzików. Królem polowania został sędzia Okręgowego Sądu Łowieckiego w Koszalinie Wiesław Berkliński, który ustrzelił lanię i dwa dziki. Kierownikiem polowania był prezes koła PZŁ Andrzej Czosnowski.  W polowaniu brali również udział Łowczy Okręgowy  Janusz Rynkiewicz i Łowczy darłowskiego koła Henryk Aniołek Największego odyńca celnym strzałem położył Ireneusz Styczeń.
Jak drzewiej bywało odegrano wszystkie hejnały myśliwskie, a czuwał nad tym Adam Jakielaszek. Po udanym polowaniu z apetytem zjedzono bigos, kiełbaski i czerwony barszczyk pod toast z jałowcówki.
Myślistwo to jednak nie tylko samo polowanie, ale również prowadzenie całej gospodarki łowiecko-  hodowlanej. Na okres jesienno  zimowy darłowskie koło, liczące 75 członków i 5 stażystów w tym dwie panie zwane „Dianami” przygotowało: 47 ton okopowych, 40 ton snopów owsa i 20 ton ziarna kukurydzy. W paśnikach wykłada się snopy owsa, a przy piwnicach wyrzuca się buraki cukrowe i ziemniaki. Myśliwi zajmują się także zbieraniem i niszczeniem wnyków, potrzasków i żelazek  W  okresie dwóch miesięcy ubiegłego roku zebrano i zniszczono 210 urządzeń kłusowniczych. W dniu 25 stycznia br. odbędzie się zabawa noworoczna dla myśliwych w Kasynie jednostki wojskowej.
 


Darłowo, ED 1/2003

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl