Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Notujemy

  • W sobotę 3 stycznia w Sławnie przyszedł na świat Aleksander  pierwszy syn burmistrza Darłowa Arkadiusza Klimowicza i jego małżonki Joanny. Ważył 3 kg i miał 50 cm długości. Gratulujemy. Mama i syn czują się bardzo dobrze.
  • Na śródrzecznej wyspie Łososiowej w budynku Polskiego Związku Wędkarskiego od ubiegłego roku znajduje się wylęgarnia łososi i troci. Wodę do wylęgarni przywozi się bardzo czystego strumyka wpadającego do Grabowej w pobliżu wsi Lejkowo.
  • Na pytanie, co byś sobie życzył, aby zmieniło się w Darłowie w nowym 2004 roku? Odpowiadają jednym zdaniem mieszkańcy miasta: Józef C. - Przede wszystkim miasto powinno przejąć zamek od starostwa; Edyta L.- Zespół Szkół Morskich powinien sprzedać statek szkolny "Franek Zubrzycki", a uczniów wysyłać na praktyki do darłowskich i duńskich właścicieli kutrów. Alicja F. Koniecznie trzeba dokończyć budowę ulicy Okrężnej; Zbigniew O.- zmienił bym kocie łby na deptaku na kamienne płyty. Krystyna D. Warto rewaloryzować drugą część ulicy Powstańców Warszawskich i koniecznie trzeba się brać za rynek, gdzie trylinka trwalsza jest od PRL- u; Waldemar K.  przydała by się muszla koncertowa w Darłówku; Bogusław T. niema w Darłowie sali sportowo  widowiskowej, a powinna być; Jan C. Aby był lepszy dojazd do supermarketu potrzebne jest rondo na skrzyżowaniu ulic M.C. Skłodowskiej, Podzamcze i F. Chopina.
  • Według stanu na dzień 1 stycznia 2004 roku w Darłowie było zarejestrowanych1624 (1615) podmiotów gospodarczych. W nawiasach podajemy ilość tych samych podmiotów wg stanu w dniu 1 stycznia 2003 r. Produkcją przemysłową i usługami przemysłowymi zajmowało się 121 (127) przedsiębiorstw, budownictwem - 87 (83), transportem 35 (35), handlem  680 (682), gastronomią 153 (153),usługami niematerialnymi  495 (481), pozostałymi usługami 53(54).
  • Rok 2004 został ustanowiony przez Sejm RP Rokiem pisarza Witolda Gombrowicza, urodzonego 4 sierpnia 1904 r. w Małoszycach koło Opatowa. Jest to też rok malarza Salwadora Dali urodzonego 11 maja w Figures w Katalonii
  • Darłowski port  w minionym roku odwiedziło150 jachtów z kraju i z zagranicy. Natomiast z naszego terminalu wyruszyło za granicę ponad pięć i pół tysiąca pasażerów.
  • Do końca stycznia br ma działać całodobowe ambulatorium chirurgiczne. Mimo protestów Rady Miejskiej, burmistrza i pielęgniarek dyrektor sławieńskiego szpitala Andrzej Dąbrowski chce pozbawić nasze miasto placówki udzielającej pierwszej pomocy. Wkrótce z udziałem władz powiatowych odbędzie się debata w kinie Bajka na temat coraz naruszania prawa obywateli do ochrony zdrowia.
  • W sobotę 17 stycznia w kinie "Bajka" o godz. 10 rozpoczną się "VII Darłowskie Gody". Jest to przegląd zespołów jasełkowych i kolędniczych z całego regionu.
  • W środę 14 stycznia br w świetlicy Spółdzielni Mieszkaniowej "Bałtyk" przy ul. Wyspiańskiego rozpocznie się o godz. 11 - II Diecezjalny Konkurs Poezji Religijnej.
 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 1/2004

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl