Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Modernizacja portu

Niedawno (10 lutego br.) burmistrz miasta Darłowa Arkadiusz Klimowicz złożył wniosek aplikacyjny do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o sfinansowanie w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego „Rybołówstwo i przetwórstwo ryb 2004 – 2006” zadania inwestycyjnego pod nazwą „Rybacka infrastruktura portowa” Złożony projekt ma duże szanse na realizację, gdyż do tej pory jak nam wiadomo stopień wykorzystania unijnych funduszy przeznaczonych na ten cel wynosi zaledwie 20 procent. Wniosek ten po rozpatrzeniu przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi miasto Darłowo zamierza zrealizować do końca br. Celem złożonego projektu jest poprawa warunków postoju, obsługi statków rybackich oraz bezpieczeństwa w porcie poprzez poprawę komunikacji i transportu. Projekt obejmuje przebudowę ogółem ponad 1400 metrów dróg portowych usytuowanych w dolnej części portu ( na terenie należącym dawniej do PPiUR „Kuter”. Na każdym odcinku dróg planuje się przebudowę oświetlenia ulicznego, kanalizacji deszczowej oraz wykonanie 33 miejsc postojowych dla kutrów i łodzi rybackich W projekcie ujęto również zakup 12 zamkniętych, wielkogabarytowych pojemników na segregowane odpady ze szkła, papieru i tworzyw sztucznych. Przeprowadzony zostanie również remont komunalnych nabrzeży rybackich oraz poprawiony stan sanitarny portu. Pierwszy etap tego projektu o wartości 2.126.200 złotych planuje się zrealizować jeszcze w tym roku.
Obecnie referat inwestycji i integracji europejskiej opracowuje wspólnie z Urzędem Morskim w Słupsku II etap modernizacji portu W Darłowie. Polega on na przebudowie wschodniego nabrzeża parkowego rzeki Wieprzy,  ciągnącego się od kanału przepompowego do stanowiska cumowania „Franka Zubrzyckiego”(od Darłówka wzdłuż parku do portu wewnętrznego)  na długości około1,5 km. Wraz z przebudową nabrzeża przewiduje się budowę ciągu komunikacyjnego oraz miejsc do cumowania jednostek morskich. Powstanie zatem bulwar wzdłuż rzeki Wieprzy i parku. Przewiduje się, że nowy projekt zostanie złożony  w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w terminie do listopada br. Jego planowana  realizacja nastąpiłaby  w roku 2007, kosztem około 14 milionów złotych.
Modernizacja zachodnich nabrzeży portowych na odcinku od mostu rozsuwanego do ujścia rzeki Grabowej ciągnącym się przez ponad 1 km będzie III etapem poprawy infrastruktury portowej. Wniosek na jego realizację zostanie złożony jeszcze w tym roku. Przewidywany wstępnie koszt modernizacji nie przekroczy sumy 4 milionów złotych.  Tak wielkich nakładów na modernizację portu nie było w Darłowie od kilkudziesięciu lat.
 

L.W.
Darłowo, ED 1/2006

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl