Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Zbierajmy makulaturę

Pod patronatem burmistrza miasta Darłowo Arkadiusza Klimowicza rozpoczął się niedawno II etap konkursu pod nazwą „Mistrzowie zbiórki makulatury 2008”. ogłoszony przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Celem konkursu jest m.in : zapoznanie dzieci i uczniów z problemem składowania odpadów komunalnych,  pokazanie możliwości wykorzystania makulatury oraz zmniejszenie stanu zanieczyszczenia środowiska naturalnego.

Pierwszy etap trwał od 3 marca do 13 czerwca br. Teraz po wakacjach ruszyła dalsza zbiórka makulatury. Drugi etap konkursu zakończy się 12 grudnia 2008 r. W konkursie biorą udział przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i licea. Konkurs jest podzielony na dwie kategorie wiekowe. W grupie przedszkoli zwycięzca otrzyma nagrodę rzeczową o wartości 3500 zł. Tej samej wartości nagrodę otrzyma najlepsza szkoła w zbiórce makulatury. Ponadto, co miesiąc trzech najlepszych zbieraczy otrzyma dyplom oraz nagrodę specjalną. W ubiegłorocznym konkursie dzieci i młodzież z terenu miasta zebrały ponad 40 ton makulatury. Najlepsi byli uczniowie z Zespołu Szkół w Darłówku, którzy zebrali ponad 6 ton makulatury, co w przeliczeniu na jednego ucznia daje -31,4 kg. Natomiast w grupie przedszkoli palmę pierwszeństwa zdobyło Przedszkole nr 1 z wynikiem 59,3 kg w przeliczeniu na jedno dziecko

W pierwszym etapie w grupie szkół prowadzi Zespół Szkół w Darłówku z wynikiem 5,9 tony co daje 24,16 kg w przeliczeniu na jednego ucznia. Natomiast w grupie przedszkoli na czele jest Przedszkole nr 1, które już zebrało 3, 4 tony, co daje wynik 24,2 kg na jednego przedszkolaka.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 10/2008

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl