Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

30 rocznica wyboru Karola Wojtyły na Papieża

Dzień Papieski, obchodzony od 2001 r. zawsze w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, przypada w tym roku na dzień 12 października. Tegoroczne obchody odbywają się pod hasłem „Jan Paweł II – wychowawca młodych”. Obchody przebiegają w czterech wymiarach: intelektualnym, duchowym, artystycznym i charytatywnym. W całej Polsce odbywają się koncerty, konferencje naukowe, panele dyskusyjne oraz Msze św., podczas których wierni modlić się będą o rychłą beatyfikację Jana Pawła II.

W dniu 12 października 2008r. w odpowiedzi na wezwanie Ojca Świętego do solidarności z ubogimi jest organizowana w Darłowie publiczna zbiórka pieniędzy pod hasłem „Dzielmy się miłością”, w której corocznie udział bierze blisko 100 tys. wolontariuszy w Polsce. Zebrane w ten sposób środki przeznaczone są na fundusz stypendialny Fundacji, która przyznaje stypendia najbardziej uzdolnionym gimnazjalistom i licealistom, pochodzącym z wiosek i małych miast. W ten sposób, każdy może włączyć się w budowę „Żywego pomnika” Janowi Pawłowi II.

Tego dnia w niedzielę po każdej mszy świętej i na głównych ulicach miasta darłowscy wolontariusze i młodzież z koła Caritas ze SP nr 3 będą zbierali datki do specjalnie oznakowanych puszek. W zamian będą rozdawać obrazki. Głównym organizatorem zbiórki jest Caritas.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 10/2008

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl