Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Święto Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto obchodzone 14 października. Na dzień ten przypada rocznica powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Dzień ten jest w Polsce świętem wszystkich pracowników oświaty i jest wolny od zajęć lekcyjnych. Tego dnia w południe odbędzie się uroczyste spotkanie burmistrza miasta Darłowo Arkadiusza Klimowicza i przewodniczącego Rady Miejskiej Zbigniewa Grosza w sali konferencyjnej darłowskiego ratusza z nauczycielami i dyrektorami szkół.  Na spotkaniu zostaną wręczone nagrody burmistrza za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej podejmowanej na rzecz uczniów, szkoły i środowiska w roku szkolnym 2007/2008.

Otrzymają je dyrektorzy i nauczyciele z następujących samorządowych placówek oświatowych: z Przedszkola nr 1- Iwona Jaźwińska, z Przedszkola nr 2 im. Janiny Porazińskiej- Barbara Zalewska, Grażyna Dulewicz, Mariola Lewko, Elżbieta Mielczarek- Waluch, Małgorzata Werner, z Przedszkola nr 3 im. Jacka i Agatki - Henryka Witkowska, ze Szkoły Podstawowej nr 3 im Żołnierza WOP - Hanna Mikulska, Mariola Kowalczyk, Katarzyna Tocha, z Zespołu Szkół w Darłowie - Bogdan Herbeć z Miejskiego Gimnazjum im St. Dulewicza - Małgorzata Świątkowska, Beata Kolanek, Joanna Tousty, z Zespołu Szkół im. S. Żeromskiego - Dorota Morawskaorazze Związku Nauczycielstwa Polskiego Oddział w Darłowie- Maria Siemianiuk.

Nikogo nie trzeba przekonywać jak wielką rolę w edukacji społeczeństwa odgrywa postawa, wiedza, oddanie i rzetelne wykonywanie pracy przez nauczycieli, wychowawców i pedagogów. To dzięki Państwa ofiarności i umiłowaniu zawodu kolejne pokolenia mieszkańców Darłowa mogą pogłębiać wiedzę, kształcić umysły i szlifować talenty. Za te wysiłki, dzięki którym młodzi ludzie będą godnie wypełniać rolę obywatela, pracownika, rodzica, dziś serdecznie Wam dziękujemy. Wiemy, że jest to praca niełatwa, która wymaga szczególnych predyspozycji i poświęcenia. W przeddzień  Dnia Edukacji Narodowej burmistrz w imieniu Radnych Rady Miejskiej w Darłowie, pracowników Urzędu i swoim własnym złożył  całemu Gronu Pedagogicznemu i wszystkim pracownikom wyrazy uznania i podziękowania oraz życzył samych sukcesów zawodowych, pełnej realizacji podejmowanych działań, osobistej satysfakcji z trudnej i odpowiedzialnej pracy, a także wszelkiej pomyślności, uznania i szacunku wychowanków. Za naszym pośrednictwem w Dniu Edukacji Narodowej jeszcze raz składa podziękowania: za wytężoną i pełną poświęcenia pracę; za serce oddane dzieciom i młodzieży; za mądre i odpowiedzialne wychowywanie kolejnego pokolenia Polaków; za cierpliwość, zrozumienie i poczucie bezpieczeństwa, jakie dajecie swoim wychowankom i ich rodzicom. To dzięki Wam nasza młodzież zdobywa wysokie lokaty w olimpiadach i konkursach przedmiotowych. Społeczeństwo docenia Wasz trud i poświęcenie darząc Was szacunkiem i zaufaniem.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 10/2008

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl