Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Bliżej Morza

Przez dwa dni 20 i 21 października 2008 roku odbywać się będzie po raz pierwszy w Darłowie Finał VIII Edycji  Konkursu Plastyczno - Literackiego „Morze, a może duża i mała  Ojczyzna”. Organizatorem tego konkursu jest Związek Miast i Gmin Morskich, a patronuje mu Minister Edukacji Narodowej. W organizacji obowiązuje zasada, że podsumowanie konkursu odbywa się w miejscowości, z której pochodzi laureat poprzedniej edycji. Ponieważ laureatem tego konkursu w roku ubiegłym był Kamil Maciąg z Darłowa, dlatego młodzi literaci i plastycy spotkają się w Darłowie. Pierwszego dnia Darłowski Ośrodek Kultury zaprezentuje w części dorobek literacki i plastyczny młodych darłowiaków w cyklu imprez pod nazwą „Morze w kulturze naszego regionu”. Zobaczymy w odnowionym kinie Bajka wystawę prac plastycznych, koncert szant i piosenek o charakterze morskim. Imprezę uświetni zespół muzyczno – taneczny Klubu Garnizonowego -„Diomedeo”. Początek nastąpi o godz. 13.

Tego dnia w internacie Zespołu Szkół Morskich w Darłowie przybyli z całej Polski uczestnicy konkursów zapoznają się z dziejami i dniem dzisiejszym tej zasłużonej placówki oświatowej, będącej kuźnią ludzi morza. Tam również o godz. 16 żeglarz i historyk Leszek Walkiewicz przedstawi multimedialną prelekcje pt. „Stocznia statków żelbetowych w Darłowie w okresie II wojny światowej”.

Wieczorem na statku szkolnym „Franek Zubrzycki” odbędzie się „Szantowisko” i nauka śpiewania szant.

Drugiego dnia we wtorek 21 października w Zamku Książąt Pomorskich podczas Gali jury konkursów ogłosi nazwiska Laureatów.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 10/2008

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl